6 października br. miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Po 198 latach "powrócił" do Lubawy Franciszkański Zakon Świeckich. Przed kasatą franciszkanów-bernardynów w 1821 istniał bowiem Trzeci Zakon tej obediencji. Wczoraj, podczas uroczystej sumy w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła, dwadzieścia trzy osoby złożyły profesję (przyrzeczenie zakonne) - 21 wieczyste, 2 czasowe
(2019-10-07)
W dniu 4.10.2019 odbyła się w szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.To bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców. Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała wychowawczyni pani Jolanta Kaczorowska.
(2019-10-06)
W sobotę (28 września) w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach: U14 i U16. Wystartowało ponad 400-stu zawodników ze wszystkich sekcji na Warmii i Mazurach. Dodatkowo wystartowali również młodsi sportowcy w kategorii U12.
(2019-10-06)
„Mancipium Mariae” - „Niewolnik Maryi”
Jest to napis, który widniał na pierścieniu polskiego króla, wielkiego i pobożnego władcy - Jana III Sobieskiego. Rodzice króla już od jego dzieciństwa uczyli go wiary w Opatrzność Bożą oraz tego, że człowiek licząc na własne siły nie dokona wielkich rzeczy. Sami również, własnym przykładem pokazywali swoim dzieciom głęboką wiarę w pomoc Matki Najświętszej. Takie doświadczenie wyniósł polski król z domu rodzinnego.
(2019-10-06)
Czwarta kolejka spotkań Ekstraklasy przyniosła spotkanie dwóch beniaminków. To jednak nie jedyna sprawa jaka łączy w ostatnim czasie zespoły Gwiazdy Ruda Śląska i Constractu Lubawa.
(2019-10-05)
Zakończyło się spotkanie IV ligi. Motor Lubawa 10 kolejkę rozegra na wyjeździe z Błękitnymi Orneta. Dzisiejszy rywal naszej drużyny zajmuje wysokie - 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Motor w 9 spotkaniach zgromadził 14 punktów. Mimo dobrej gry piłkarzy Motoru, kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, spotkanie kończy się bezbramkowo 0:0.
(2019-10-05)
6 października w niedzielę po raz XVI w Szkole Podstawowej im.Mikołaja Kopernika w Lubawie odbędą się tradycyjne „Witaminy Szkolne”. Mieszkańcy naszego miasta pamiętają „Witaminy”, które kiedyś odbywały się w parku w Fijewie. Od szesnastu lat tradycję lubawskich witamin kontynuuje Szkoła Podstawowa
(2019-10-05)
Wczoraj w godzinach nocnych mieszkańców naszego miasta zdziwił warkot silnika niskolecącego śmigłowca. Okazało się, że to śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ramach szkolenia nocnego zawitał do naszego miasta i obniżył lot w miejscu lądowiska na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.
(2019-10-05)
W Białymstoku w dniu 29.09.2019 roku rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy Sokoła zdobyli 11 pkt i w klasyfikacji drużynowej zajęli 5 miejsce.
(2019-10-05)
Wydział Kryminalny KPP w Iławie prowadzi postępowanie w sprawie zniszczenia trzech lamp oświetleniowych na terenie lasku miejskiego przy ul. Sienkiewicza w Iławie. Policja prosi wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę o kontakt z prowadzącym postępowanie tel. 089 6407238.
(2019-10-04)
Już jutro piłkarze ekstraklasy Futsalu rozegrają 4 kolejkę spotkań. Drużyna Constractu Lubawa rozegra wyjazdowe spotkanie z Gwiazdą Ruda Śląska. Początek spotkania godz. 16.00. Z Gwiazdą znamy się jak z nikim innym w tej lidze, pojedynki barażowe to zdecydowanie inna historia, a i nasz zespół ma zdecydowanie inny wymiar.
(2019-10-04)
W środę w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie w grupie Pszczółki odbyło się wielkie pieczenie gofrów. Nasi najmłodsi przedszkolacy do pracy zabrali się z wielkim zapałem. Dzieci wsypywały do miski wszystkie produkty potrzebne do wykonania tego pysznego wypieku.
(2019-10-04)
4 października w godzinach porannych samochód ciężarowy Scania z przyczepą wjeżdżając z ul.Toruńskiej od strony Ostródy w ul.Wyzwolenia z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn podczas wykonywania manewru przewrócił się na bok i blokuje wjazd do Lubawy od strony Iławy
(2019-10-04)
Porządkowanie miejsc pamięci na warszawskiej „Łączce”, montowanie na krzyżach tabliczek z wizerunkami zamordowanych, pomoc wolontariuszom i pracownikom Biura Poszukiwań i Identyfikacji w pracach poszukiwawczych szczątków żołnierzy antykomunistycznego podziemia, uczestnictwo w ostatniej drodze Bohaterów, czy też spotkania z Powstańcami, to tylko niektóre działania Terytorialsów z Warmii i Mazur, które doceniła kapituła nagrody Wawa Bohaterom.
(2019-10-04)
W naszych przedszkolach z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Do takich świąt należy między innymi „Dzień Chłopaka”, obchodzony dnia 30 września.
(2019-10-03)
27 września w Kinie „Pokój” odbyła się inauguracja VII roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Już ponad 100 słuchaczy jest uczestnikami zajęć, które organizowane są w ramach działalność UTW.
(2019-10-03)
W dniu dzisiejszym, 2 października br. po godz. 14.30 strażacy, policja i zespół ratowniczo-medyczny wyjechali alarmowo na krajówkę w okolicy skrzyżowania Borek - Targowisko Dolne. Według informacji, którą otrzymały służby wynikało, że bus stoi mocno przechylony na drodze krajowej, a w środku siedzi kierowca
(2019-10-02)
We wtorek 1 października wmurowano Kamień Węgielny i Akt Erekcyjny po budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Centrum Rehabilitacji w Iławie. „Nastąpił ten dzień, gdy marzenia spełniają się na naszych oczach” – tak skomentowali prowadzący uroczystość, przedstawiciele tej powiatowej placówki.
(2019-10-02)
Nowy rok szkolny w Szczepankowie Rok szkolny rozpoczął się już na dobre i wydawać by się mogło, że dzieci nie będą miały siły na zajęcia pozaszkolne. Nic bardziej mylnego. Dzieci ze Szczepankowa bardzo chętnie przychodzą do świetlicy i mimo wielu obowiązków wciąż mają mnóstwo energii i chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w Placówce.
(2019-10-02)
W dniu 29 września 2019 roku przeprowadzono w miejscowości ROŻENTAL Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których wzięły udział 8 drużyn. (w tym 2 drużyny kobiece). Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz OSTROWSKI, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. Marcin WIŚNIEWSKI.
(2019-10-01)
"O bezpieczeństwie-nie tylko na drodze" grupom "Delfinki" i "Kotki" opowiadał dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Smerfolandia", emerytowany policjant mgr Grzegorz Kowalkowski.
(2019-10-01)