Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo (0:0) 0:0

Za nami 9 kolejka IV ligi. Piłkarze Motoru Lubawa zmierzyli się na Stadionie Łazienkowskim z 4 drużyną tabeli Mrągowią Mrągowo.

Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Motorem Lubawa odbył się w kwietniu 2016 roku w Mrągowie. Wówczas Mrągowianie zwyciężyli 2:1. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od dziesięciu spotkań.

Motor zajmuje 8 miejsce w tabeli i kibice oczekiwali w dniu dzisiejszym dobrego spotkania po ostatnim remisie z Tęczą Miłomłym 1:1.

Motor od początku spotkania był drużyną lepszą. Piłkarze stworzyli kilka dogodnych akcji do zdobycia bramki, goście kilkakrotnie groźnie kontratakowali.

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0. Na początku drugiej połowy czerwona kartkę otrzymuje zawodnik gości Kowalski za brutalny faul na Danielu Malinowskim. Mimo optycznej przewagi gospodarze nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji i zamienić ją na bramkę.

Goście to doświadczona drużyna, choć nie grała w najsilniejszym zestawieniu, umiejętnie się broniła i do końca spotkania utrzymała korzystny wynik. W drugiej połowie mimo dokonanych zmian  w drużynie Motoru, weszli Lewicki, Diemishev, Piceluk, Modrzewski i przewagi jednego zawodnika, bramka nie padła.  W meczu 9 kolejki  Motor Lubawa zremisował z Mrągowią  Mrągowo 0:0.

Mecz prowadził sędzia Krzysztof Kapela z Ornety. Na liniach pomagali Marcin Grubecki i Emilia Królikowska. (mz)