Wspólnie z policjantami przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa

Opublikowano:

„Bezpieczna droga do szkoły” - to hasło, pod którym odbywają się spotkanie lubawskich policjantów z dziećmi z gminy i miasta Lubawa. Policjanci przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły oraz zabawa w domu czy na podwórku.

Spotkania połączone ze wspólną zabawą to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, których należy przestrzegać idąc do szkoły czy przedszkola. Policjanci z lubawskiego komisariatu spotykają  się z dziećmi już od pierwszych dni września.

Funkcjonariusze rozmawiają z uczestnikami spotkań o  bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m.in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Tłumacząc jednocześnie dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i jazda w foteliku samochodowym.  

Podkreślali również, jak ważne jest noszenie odblasków. Informując, że odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ostrzegali dzieci również przed różnymi zagrożeniami oraz informowali jak ich unikać i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Funkcjonariusze rozmawiali też z dziećmi o zagrożeniach jakie mogą wynikać kontaktu z „obcymi”.

Policjanci wiedzą, że poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci a także kształtowanie prawidłowych nawyków od najmłodszych lat jest bardzo ważne a dzięki takim spotkaniom rosną młodzi, odpowiedzialni mieszkańcy powiatu iławskiego.

Dzieci bardzo chętnie słuchały na spotkaniach funkcjonariuszy. Przebiegające w miłej atmosferze spotkania zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęć.

źródło KPP Iława