Szachiści ze SP w Tuszewie walczyli o Puchar Galerii Jeziorak

Opublikowano:

Dnia 08.10.2017 r. Siedmioro uczniów SP w Tuszewie  pod opieką p. Jerzego Łukaszewicza oraz rodziców wzięło udział w I Turnieju Szachowym o Puchar Galerii Jeziorak - Open. Turniej rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo 15 minut na zawodnika.

Dla Filipa Szwarca z oddziału przedszkolnego, Przemysława Sokołowskiego, Doriana Szwarca z kl. I, Szymona Licznerskiego i Cypriana Szwarca z kl. III, Macieja Kolasy kl. IV i Dawida Pruchniewskiego z kl. V była to kolejna możliwość sprawdzenia swych umiejętności gry w szachy. Konkurencja była duża, bowiem w turnieju brało udział przeszło 40-tu zawodników z odległych miast między innymi z Giżycka, Malborka, Ostródy, Uzdowa, Iławy, Olsztyna, Bydgoszczy, Brodnicy, Nowego Miasta i Kwidzyna. Już niebawem planowany jest udział młodych szkolnych szachistów w lidze szachowej, która będzie rozgrywana przez pół roku w Ostródzie.

SP w Tuszewie kontynuuje edukację przez szachy w ramach Ogólnopolskiego  Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole” rekomendowanego przez MEN, do którego przystąpiła w zeszłym roku szkolnym. Pani Iwona Dudek prowadzi cotygodniowe zajęcia  z szachów w I i II klasie oraz w oddziale przedszkolnym 5-latków, natomiast p. Monika Rogożyńska w oddziale przedszkolnym 6-latków. Edukacja szachowa oparta jest na zabawie  i rozwiązywaniu problemów z zadaniach szachowych jak i grze. 

Ponadto dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia szachowe, które prowadzi p. Jerzy Łukaszewicz. Uczniowie podczas tych zajęć rozwiązują zadania szachowe na diagramach oraz rozgrywają partie szachowe stosując poznane motywy taktyczne, wiadomości i umiejętności.

Cieszy nas fakt, że coraz więcej uczniów naszej szkoły interesuje się tą królewską grą. Życzymy wszystkim szachistom dalszych sukcesów.

www.sptuszewo.szkolnastrona.pl