Dzieci z Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” niosą pomoc bezdomnym zwierzętom

Opublikowano:

Przedszkolacy z Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie rozumieją potrzebę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom dlatego też  począwszy od Światowego Dnia Zwierząt  przez ostatni tydzień przynosiły do przedszkola karmę i przekąski dla podopiecznych schroniska. 

We wtorek 10 października gościliśmy w naszych przedszkolach pracowników iławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dzieci tego dnia dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to jest schronisko oraz w jaki sposób pomóc pupilom mieszkającym w tym miejscu.

Dodatkową atrakcją była wizyta w przedszkolu czworonożnego gościa – suni Iwy, która zaprezentowała naszym milusińskim różne sztuczki. Dzieci przyjęły ją z wielką radością tym bardziej, że można  było sunię pogłaskać. Wizyta psa dała dzieciom mnóstwo radości i poczucia, że one też mogą zadbać o  osamotnione zwierzęta.

Dzięki włączeniu się tych wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt zebraliśmy dużo karmy, którą przekazaliśmy  na ręce pracowników schroniska. Spotkanie to dało nam nie tylko dużo zabawy, ale przy okazji wpłynęło  na uwrażliwienie najmłodszych na krzywdę zwierząt. 

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja i będziemy mogli co roku wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości.

Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

Materiał:„Smerfolandia” i „Bajkolandia”