Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia ” i "Smerfolandia"

Opublikowano:

Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone 11 listopada skłania do refleksji i radości zarówno tych „dużych” jak i najmłodszych Polaków. W Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” święto to uczciły dzieci z grupy „Pszczółki”, przygotowując uroczystą akademię dla wszystkich przedszkolaków.

Dzieci z wielką powagą recytowały patriotyczne wiersze, wśród których nie zabrakło „Katechizmu polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy. Wspólnie odśpiewano hymn Polski, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Wszystkie przedszkolaki w wielkim skupieniu obejrzały przygotowany program artystyczny.

Końcową częścią wystąpienia był przepiękny taniec dzieci z flagami w naszych barwach ojczystych. Uczestnictwo przedszkolaków w tak ważnym wydarzeniu pozwala im zrozumieć doniosłość świąt państwowych, pogłębia wiedzę na temat własnej ojczyzny i jej historii. Mamy nadzieję, że poprzez udział dzieci w świętowaniu patriotycznych wydarzeń, wyrosną one na mądrych i dumnych ze swej ojczyzny Polaków. 

Materiał:„Bajkolandia” i „Smerfolandia”