Zespół ZS Lubawa wygrał Turniej Rekreacyjno-Sportowy w Olsztynie

Opublikowano:

Tradycja stało się, że uczniowie naszego województwa w przededniu Narodowego  Święta Niepodległości uczestniczą w Zawodach Sportowo-Rekreacyjnych organizowanych przez Klub Garnizonowy w Olsztynie, a objętych w tym roku patronatem przez Wojewodę Naszego województwa.

Zespół ZS Lubawa wygrał nagrodę główną w Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości - wyrzeźbione w drewnie popiersie Józefa Piłsudskiego.

Po raz kolejny uczniowie ZS Lubawa, którzy należą do Szkolnego Koła Strzeleckiego  odnieśli znowu sukces. Zawody te przebiegały w trzech konkurencjach w których trzeba było się wykazać wiedzą historyczną związaną z odzyskaniem nieodległości przez Polskę w wyniku zakończenia I wojny światowej, umiejętności strzeleckich oraz wykazaniu się sprawnością fizyczną.

Uczniowie Zespołu Szkół Lubawa w składzie:

Alicja Piotrowska - IVH, Mateusz Śliwiński - IIH, Szymon Zawadzki - IIID - wygrali ten turniej, zajmując zespołowo 2 miejsce w teście historycznym, 2 miejsce w konkurencjach sportowych oraz 3 miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej. Indywidualnie Szymon zajął 3 miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej, Ala zwyciężyła w konkurencjach sportowych. 

Materiał ZS w Lubawie