Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – Obchody Święta Niepodległości w Sampławie

Opublikowano:

W sobotę 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w świetlicy wiejskiej w Sampławie odbyła się wieczornica, która w tym roku przybrała formę koncertu i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Uroczystość poprzedziła msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny.

Wieczornicę otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Sampławie – pani Hanna Ewertowska - która serdecznie powitała licznie przybyłych gości i zachęciła do wspólnego śpiewania. Głos zabrał również v-ce wójt Gminy Lubawa – pan Marian Licznerski.

Bohaterką tegorocznej uroczystości była polska pieśń i piosenka patriotyczna, która od zawsze łączyła naród, dawała nadzieję i wzmacniała patriotycznego ducha Polaków. Koncert rozpoczął się więc wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, a skończył hymnem Szkoły Podstawowej w Sampławie zatytułowanym „Gospodarze”. 

W programie koncertu znalazły się najpopularniejsze piosenki, takie jak „Rota” czy „My, pierwsza brygada”, a także te mniej znane jak „Dziewczyna z granatem”, „Powrócisz tu”, „Wolność”. Każdy z utworów poprzedzony był krótkim wstępem wyjaśniającym historię jego powstania.  Wśród wykonawców znaleźli się uczniowie szkoły, jej absolwenci, gościnnie wystąpił również zespół Rakowianki. Dzięki energii płynącej ze sceny publiczność wielokrotnie włączała się we wspólne śpiewanie. Dodatkową atrakcją była kawa i słodki poczęstunek. 

Wieczornicę przygotowali: uczniowie, rodzice i nauczyciele SP w Sampławie: Sławomir Sieński, Dagmara Kowalewska, Brygida Duszak, Barbara Dejna we współpracy z radą sołecką wsi Sampława. 

Materiał SP Sampława