Constract Lubawa - AZS UW Warszawa (1:1) 7:1

Zakończyło się spotkanie 10 kolejki I ligi Futsalu grupy północnej, w której Constract Lubawa podejmował 4. drużynę tabeli - AZS UW Warszawa. Dzisiejszy rywal piłkarzy z Lubawy po 9.  spotkaniach ma na swoim koncie 17 pkt. (5 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki). Constract zajmuje 6 miejsce, w 9 meczach zdobył 15 pkt. (5 zwycięstw i 4 porażki).

Pierwsza połowa spotkania zaczęła się od zdobycia bramki przez Radka Wolskiego, jednak chwilę później po błędzie wyrównał Daniel Waniek na 1:1. Po zdobyciu bramki goście zaczęli konstruować groźne akcje, jednak gospodarze w tym momencie dobrze się bronili. W końcówce pierwszej połowy gospodarze, mimo że dominowali na boisku nie zdobyli drugiej bramki. Doskonale spisywał się bramkarz gości Casillas. Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1.

Na drugą połowę piłkarze Constractu wyszli z jednym celem - zwycięstwem w dzisiejszym meczu i tak też się stało. Mimo braku Piotra Papierowskiego zawodnicy z Lubawy od początku drugiej połowy dominowali na boisku. W 22' po pięknym strzale Sebastiana Grubalskiego, bramkarz   gości wypuszcza piłkę z rąk, a Radek Wolski dobija piłkę podwyższając wynik na 2:1. Constract nadal szybką, dokładną piłkę i w 28 minucie Patryk Szczepaniak zdobywa kapitalną bramkę  podwyższając na 3:1. To był decydujący moment dzisiejszego spotkania.

Uskrzydleni gospodarze zdobywają kolejne  bramki. W 33 minucie i 34 Radek Wolski zdobywa dwie bramki i jest 5:1 dla Constractu Lubawa. Goście wycofują bramkarza, jednak nic nie zmienia obrazu gry, na boisku jest tylko jedna drużyna - Constract Lubawa. W końcówce spotkania padają jeszcze dwie bramki. Paweł Ossowski i Kaniewski ustalają wynik na 7:1 dla drużyny z Lubawy.

Najlepszym zawodnikiem na boisku był 19 letni Radek Wolski, który w tym spotkaniu zdobył 4 bramki i z przedłużonego rzutu karnego mógł zdobyć piątą. Z zawodników gości w pierwszej połowie doskonale zagrał bramkarz. Był to ostatni w tym roku mecz Constractu Lubawa na własnym boisku. Kibice zebrani w hali OSiR w Lubawie obejrzeli bardzo ładne widowisko i dobrą grę swojej drużyny. (mz)