„LEGO Matematyka” w Szkole Podstawowej w Tuszewie

Opublikowano:

Od września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Tuszewie  realizowany był projekt grantowy „LEGO Matematyka” finansowany przez Fundację mBanku. Pozyskane środki w wysokości 5 tys. zł. zostały przeznaczone na organizację Lego pikniku dla dużych i małych połączonego z nocowaniem w szkole, zakup 12 tys. klocków Lego wykorzystywanych podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych  oraz w czasie przerw śródlekcyjnych, organizację warsztatów robotyki Lego jak również na zakup nagród dla uczestników konkursu za wykonanie własnej gry lub pomocy matematycznej oraz turnieju tabliczki mnożenia dla rodziców i uczniów.

Wszystkie realizowane działania w ramach projektu cieszyły się dużą popularnością. Zorganizowane konkursy dostarczyły wiele emocji zarówno uczniom jak i  zaangażowanym rodzicom. Kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się jak przyjemna i konstruktywna może być nauka matematyki i trudnych pojęć z nią związanych przez zabawę. 

Pomysłodawcami, a jednocześnie koordynatorami projektu były panie Marzena Kolasa – pedagog szkolny oraz Iwona Dudek – n-l oddziału przedszkolnego. W realizację całego projektu włączyli się również nauczyciele matematyki oraz wielu rodziców, za co bardzo im dziękujemy.

Pomimo, że projekt formalnie się już zakończył to nadal w szkole podczas przerw i dodatkowych zajęć  uczniowie będą mogli cieszyć się zabawą ponadczasowymi klockami LEGO.

www. sptuszewo.szkolnastrona.pl