Brązowy medal Piotrka Kozłowskiego podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

Opublikowano:
Od piątku do niedzieli najlepsi lekkoatleci Polski w kategoriach U 18 i U20 rywalizują w Arena Toruń. Znakomicie zaprezentował się Piotr Kozłowski ,który w bardzo trudnym biegu na dystansie 1000m po wspaniałej walce ostatecznie wywalczył brązowy medal U18 ustanowił przy okazji nowy rekord życiowy i klubu 2:31,68s.

Piotr pobiegł bardzo mądrze taktycznie a doświadczenie zdobyte na poprzednich mistrzostwach napewno teraz procentuje.Tym samym po dwóch latach przerwy mamy kolejny
 medal na hali choć trenujemy w takich warunkach sporadycznie. Do wąskiego finału awans wywalczyła Daria Siemińska, która po zmianie kategori wiekowej musi stawiać czoła starszym rywalkom.Daria ostatecznie zajmuje 8 miejsce z 2 rezultatem w karierze 12,62cm ( 4cm od życiówki).
W swoim roczniku jest 2 wiec z optymizmem patrzymy w przyszłość.Ta sama sytuacja dotyczy debiutującej na mistrzostwach Adriannie Tykarskiej, która znakomicie wytrzymuje presję debiutu i ustanawia nowy rekord w biegu na 200m 28,98s.

Ze startu wycofali się Sebastian Jakubowski ,który nie mógł należycie przygotować się do mistrzostw w naszych warunkach i nie chcąc ryzykować kontuzji postanowił wraz z trenerem skupić się na priorytetach czyli Kadrze Narodowej i awansie na Mistrzostwa Świata ,które w tym roku odbędą się w Finlandii. Z kolei powracający po operacji wyrostka Jakub Borkowski mimo obiecującej formy przegrał tym razem z grypą.
Ogromy szacunek należy się wszystkim naszym reprezentantom, którzy bez hali lekkoatletycznej ani środków finansowych na drogie obozy w odpowiednich warunkach potrafią mimo to stawiać czoła najlepszym w Polsce zawodnikom trenującym w ośrodkach posiadających odpowiednią bazę.Tym bardziej medal zdobyty przez Piotra ma większe znaczenie jak i dobra postawa naszych zawodniczek.Brawo!!!

źródło  FB klubu

 Brawa  dla trenerów Marka Tykarskiego i Leszka Kołodziejskiego (mz)

foto  FB  LKS Lubawa

Zawodnicy i trenerzy w sposób szczególny dziękują Panu Maciejowi Ossowskiemu oraz jego żonie Annie i córce Martynie za  doping na zawodach - przyjechali specjalnie z Gdańska aby w sobotę kibicować jedynej wtedy startującej zawodniczce Adriannie Tykarskiej. Pan Maciej Ossowski to wnuk byłego Burmistrza Miasta Lubawa Jana Tykarskiego.

- Chciałbym też zaznaczyć, że praca treningowa Piotra jest wzorowa. W całym cyklu treningowym nie opuścił żadnego treningu i to jest droga do sukcesu (6 treningów tygodniowo, na obozach nawet 12). Z każdego treningu otrzymuję analizę zawodnika (dzienniczek treningowy) popartą wykresami, a rodzice robią wszystko, żeby "kuchnia medalisty" stała na jak najwyższym poziomie - mówi w rozmowie  trener Piotra Kozłowskiego Marek Tykarski. (mz)