Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa!

Opublikowano:

Gdzie Rakowianek sześć, tam możesz pysznie zjeść!
W ostatni dzień lutego Panie z Klubu Seniora w Rakowicach zorganizowały sobie aktywne  popołudnie w świetlicy. Tym razem głównym tematem spotkania było wspólne pieczenie ciast. Wszystkie chętne gospodynie wzięły się do pracy, podzieliły się obowiązkami i zaczęły wyrabiać ciasta, kremy i masy, wymieniając się jednocześnie radami i przepisami.

Tym razem nie sprawdziło się powiedzenie „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”, bo godzinę później wszędzie roznosiły się zapachy domowych ciast. Kiedy wystygły i zostały ozdobione, wszystkie Panie delektowały się pysznymi wypiekami przy kawie. Wieczór obfitował nie tylko w pyszne ciasta, ale i dobry humor Pań. Był to iście babski wieczór! Niedługo kolejny – z okazji Dnia Kobiet.

Walentynki w Łążynie
Podczas Walentynek uczestnicy dowiedzieli się skąd wziął się zwyczaj wysyłania kartek. Dzień ten był pełen rozmów o przyjaźni. Dzieci wykonały kartki, które potem każdy losował. Różne zajęcia ukierunkowane były na to by zintegrować grupę. Było to m.in. otwieranie prezentu  na czas oraz odwzorowywanie twarzy na folii.
Podczas zajęć o tematyce kosmetycznej dzieci poznały zasady higieny. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w czesaniu, malowaniu paznokci, a także robieniu makijażu. Jednakże najlepszym zadaniem okazało się zrobienie maseczki peelingującej do dłoni.

Każdego dnia dzieci mają też czas na gry i zabawy sportowe. Ostatnio były to gry z piłką, a mianowicie „błyskawica”, uciekający kosz”, „dziwadło”, a także gra „księżniczki”.Z racji tego, że niedługo Wielkanoc, Panie z Klubu Seniora już przygotowują kwiaty na Palmę Wielkanocną.

Walentynki i Dzień Kota
Luty dla uczestników Świetlicy Środowiskowej w Szczepankowie upłynął pod znakiem zajęć tematycznych. Dzieci obchodziły między innymi Walentynki, Dzień Kota czy też Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci przygotowały odpowiednio wszystkie składniki oraz ciasto do pizzy. Był to czas zarówno przygotowań jak i dużej dawki zabawy. Podczas Walentynek uczestnicy Świetlicy przygotowali ozdoby dekorujące salę oraz wiele kartek okolicznościowych, którymi później zostały obdarowane wszystkie dzieci.

Jedną z największych atrakcji była wizyta czworonogów z okazji Dnia Kota oraz stworzenie wspólnie kociego plakatu. Luty to także czas gier. Uczestnicy najchętniej grają w nowo poznaną grę karcianą Kent, Makao oraz Rummikub.

Czytaj więcej…
Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl . Zapraszamy!