GI MALEPSZY LESZNO : CONSTRACT LUBAWA 0:2

Opublikowano:

W pierwszej lidze przyszedł czas na rewanż, za najgorsze spotkanie tego sezonu które w Lubawie zakończyło się porażką i sporym niedosytem, do okoliczności nie będziemy wracać. Za nami rewanż w Lesznie i jasny komunikat kto w tym dwumeczu był lepszy.

Dobra pierwsza połowa spotkania pozwoliła na zdobycie dwóch goli i spokojną wyrafinowana 2 odsłonę. Pierwsze trafienie to zasługa bardzo silnego uderzenia pod poprzeczkę autorstwa Patryka Szczepaniaka.

Drugie trafienie to zasługa przede wszystkim gospodarzy, którzy popełniając prosty błąd otworzyli drogę do bramki Maciejowi Miśkiewiczowi, który zaliczył swoją pierwszą bramkę w lidze, ale za to w jakim momencie. Nie można oczywiście powiedzieć, że Leszno w pierwszej połowie nie istniało.

W grze można było dostrzec asekuracyjne czekanie na nasze błędy i wzorem meczu z Lubawy szukanie szans w kontrach, które w kliku przypadkach były bardzo groźne.
Druga połowa w dużej mierze była ustawiona przez wynik, Constract oddał nieco pole gry ale kontrolował spotkanie.

Emocje zaczęły się dopiero na 6 minut przed końcem kiedy trenerzy z Leszna postanowili spróbować swoich sił grając z wycofanym bramkarzem. Stworzyli co prawda kilka groźnych sytuacji, ale wyniku już nie udało się zmienić.
Constract podtrzymał zwycięską passę odnosząc 11 zwycięstwo w sezonie. To było kolejne spotkanie które po prostu trzeb było wygrać, dopisać punkty i przejść do kolejnego zadania.

Przed nami kilka naprawdę emocjonujących wydarzeń. Na rozgrzewkę już za tydzień spotkanie z Unisławiem. Choć faworyt wydaje się być oczywisty, to przebieg spotkania będzie bardzo uzależniony od poziomu koncentracji Lubawian. Trzeba zagrać na najwyższym poziomie żeby myśleć o dopisywaniu kolejnych punktów.

W tabeli w dalszym ciągu duży ścisk. Constarct od kilku kolejek na 2 miejscu,  ale tuż za nim z 1 punktową stratą AZS Zielona Góra i Helios Białystok. Największe emocje tego sezonu dopiero nadejdą.
..
Bramki: Patryk Szczepaniak, Maciej Maśkiewicz
KS CONSTRACT: Bondarenko, Grubalski, Sass, Raszkowski, Ossowski, Wolski, Szczepaniak, Maśkiewicz, Kaniewski, Sadowski, Wasiak, Papierowski.

(dk)