Motor Lubawa - Unia Susz (2:2) 4:2

W środę na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie piłkarze IV ligi rozegrali 27 kolejkę. Gospodarze podejmowali 4 drużynę tabeli - Unię Susz. Unia Susz w rundzie wiosennej podobnie jak  Motor Lubawa spisuje się znacznie słabiej. W ostatnich pięciu spotkaniach 4 razy zremisowała. W ostatniej 26 kolejce uległa w Kętrzynie 5:4 Granicy Kętrzyn.

W październiku 2017 roku w Suszu lepsi byli piłkarze Motoru, którzy wygrali 0:1 po bramce Piceluka.

Mocnym akcentem rozpoczęło się spotkanie derbowe, bo już w 2 minucie bramkę dla Motoru Lubawa zdobył Adrian Zasuwa. Dwie minuty później Tomek Śnieżawski z kilku metrów nie trafia w bramkę. Goście jednak ze stałego fragmentu zdobywają bramkę wyrównującą po kapitalnym strzale  Karczewskiego. Kolejna  bramka po ładnej składnej akcji pada dla Unii Susz w 11 minucie strzelcem jest Luliński. W 26 minucie Tomek Śnieżawski wyrównuje z rzutu karnego na 2:2. W 40 minucie ten sam zawodnik za faul na Zasuwie strzela z rzutu karnego prosto w bramkarza gości. Do przerwy po ładnym widowisku jest remis 2:2.

Na początku drugiej połowy zawodnicy, trenerzy i kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego  miłośnika piłki nożnej, kibica Motoru Lubawa śp. Józefa Świątkowskiego.

Druga połowa spotkania rozgrywana była w dobrym tempie i przy dobrej grze obu drużyn. Jednak gospodarze z upływem czasu częściej przebywają pod bramką  gości i zdobywają trzecią bramkę po strzale Tomka Śnieżawskiego w 79 minucie. Trener Motoru Krzysztof Malinowski dokonuje zmian w drużynie: wchodzą na boisko: Margalski, Sendlewski, Brzozowski i Szczepański.

W końcowych minutach spotkania Miłosz Olejniczak zdobywa czwartą bramkę dla Motoru i całe spotkanie kończy się wynikiem 4:2 dla Motoru Lubawa. Gospodarze podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowali się na tle wyżej notowanego rywala bardzo dobrze. W drugiej połowie  piłkarze Motoru mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku: Tomek Snieżawski dwie i Łukasz Margalski również dwie.

W mojej ocenie najlepszym zawodnikiem dzisiejszego spotkania był strzelec pierwszej bramki  - Adrian Zasuwa, który pod koniec sezonu prezentuje się znakomicie.

Był to ostatni mecz na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie seniorów Motoru Lubawa. Pozostałe trzy kolejki i jedna zaległą piłkarze z Lubawy rozegrają na wyjeździe.

Mecz sędziowała trójka arbitrów: Marcin Szczerbowicz, asystenci: Damian Dębski i Dawid Fiedorowicz, obserwatorem z ramienia WMZPN był Mirosław Kowalski.

Motor Lubawa: Sikora, Józefowicz, Wodzicki, Szulc, R.śnieżawski, Gerka, Olejniczak,  Zasuwa, T.Śnieżawski, Modrzewski, Demishev
rezerwowi: Kasprzycki, Szczepański, Margalski, Brzozowski, Sendlewski, Malinowski, Seweryn.

Unia Susz: Banasiak, Bienkowski, Wisniewski, Hanas, Waclawski, Luliński, Kwiatkowski, Manthey, Mazurowsk, Karczewski, B.Wacławski
rezerwowi: Puwalski, Lewandowski, Staniec, Kowalczyk