Pierwszy sparing Motoru Lubawa przed sezonem

Piłkarze Motoru Lubawa od poniedziałku zaczęli okres przygotowań do rozgrywek w nowym sezonie IV ligi. W miniony poniedziałek stawiło się 22 zawodników, z czego aż 6 nowych zawodników m.in. Arkadiusz Koprucki, Adam Kapusta czy Marcin Karczewski. Przypomnijmy, na boisku zabrakło młodego Szymona Modrzewskiego, który jest na testach w Pogoni Szczecin. W Motorze nie zagają już: Mateusz Szymański, Daniel Malinowski, Paweł Brzozowski i Paweł Ewertowski, który przeszedł do II-ligowego Gryfu Wejherowo.

W piątek 13 lipca nasi piłkarze rozegrali pierwszy sparing na płycie głównej Stadionu Łazienkowskiego. Ich  rywalem była 5 drużyna IV ligi Sparta Brodnica. Rywal niezwykle  wymagający, który podobnie jak nasza drużyna ostro zabrał się za przygotowanie do sezonu.

Sparing zakończył się wynikiem bezbramkowym 0:0.  W pierwszej połowie na boisku była ulewa, wiele przypadkowości, ale zawodnicy obu drużyn mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Adrian Kasprzycki - lubawski bramkarz obronił w sytuacji sam na sam. Jeden z zawodników testowanych przez zespół szkoleniowy  Motoru w dogodnej sytuacji strzela minimalnie nad bramką. Goście również konstruują wiele ciekawych akcji i grają dobrą piłkę.

W drugiej połowie  trenerzy  dokonują  zmian w zespołach. Gra jest  ciekawa, po jednej z akcji  Kapusta trafia w słupek, a dobitkę broni obrońca gości. Miłosz Olejniczak, który pod koniec ubiegłego sezonu bardzo dobrze się prezentował na  boisku, po jednej z akcji strzela obok bramki.

W  ocenie jednego z członków Zarządu klubu był to bardzo ciekawy i pożyteczny sparing dla naszych piłkarzy.