Motor Lubawa - Drwęca Nowe Miasto Lub. 3:1 (1:1)

Piłkarze IV ligi rozegrali drugą kolejkę spotkań. 15 sierpnia na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie gospodarze Motor Lubawa podejmował byłego III ligowca drużynę Drwęca Nowe Miasto Lub.
Obie drużyny na inaugurację przegrały swoje mecze. Motor uległ Concordii Elbląg w Elblągu 0:2, a goście Granicy Kętrzyn 1:5. Jak wcześniej informowaliśmy mecz rozegrany został tylko dla posiadaczy karnetów.

Początek spotkania zaczął się dla gospodarzy bardzo pechowo. Już w 1 minucie stracili bramkę po błędzie defensywy i bramkarza. Bramkę dla gości zdobył Hubert Rzepkowski. W miarę upływu czasu  gospodarze konstruowali akcje i w 21 minucie bramkę wyrównująca zdobył Marcin Karczewski. Mimo  dogodnych sytuacji  gospodarze w pierwszej połowie  nie zdołali podwyższyć wyniku.

W drugiej połowie po dokonaniu kilku zmian drużyna gospodarzy znacznie korzystniej prezentowała się na boisku. W miarę upływu czasu akcje były bardzo groźne, brak było tylko wykończenia. W 51 minucie  bramkę dla Motoru zdobywa  Cezary Sobolewski, a kilka minut później Daniel Mlonek podwyższa  na 3:1.

Takim wynikiem kończy się całe spotkanie. W drugiej połowie praktycznie na boisku dominowali zawodnicy gospodarzy i mogli zdobyć znacznie więcej bramek. Od 70 minuty po kontuzji  bramkarza  Kasprzyckiego zastąpił  Piotr Sikora.

Derbowe spotkanie  sędziowała trójka sędziów z arbitrem głównym Wojciechem Trochimem asystenci: Damian Dębski i  Paweł Karbowski, obserwatorem z ramienia W-MZPN  był Karol Mazuro. (mz)

Motor Lubawa:  Kasprzycki, Koprucki, Burchart, R.Śnieżawski, Wodzicki, Kapusta, Zasuwa, Słowicki, Józefowicz, Karczewski, Mlonek
grali także: Sikora, Sobolewski, Szulc, Gerka, T.Śnieżawski, Demishev, Olejniczak

Drwęca Nowe Miasto - Lendzionowski, Jankowski, B.Radomski, Marcfeld, Sołtysik, Rzepkowski, Robaczewski, Skonieczka, Olszewski, Sternicki, D.Radomski

rezerwa: Zimnicki, Stecka, Długosz, Draśpa, Puwalski, Swiniarski, Deredas