Motor Lubawa - MKS Korsze (0:1) 2:1

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie piłkarze IV ligi rozegrali 21. kolejkę spotkań. Motor Lubawa tym razem podejmował ósmą drużynę - tabeli MKS Korsze, która ostatnio uległa na własnym boisku Granicy Kętrzyn 0:1 i pokonała Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 1:2 na wyjeździe. Motor pokonał Tęczę Miłomłyn 0:9 i uległ Jeziorakowi Iława 2:0.

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy, która próbowała sforsować bramkę gości, ale gra toczyła się głównie w środku boiska. Goście umiejętnie pilnowali dostępu do własnej bramki w tym okresie gry. Z upływem czasu goście zaczęli grać dokładne, szybkie  piłki i coraz śmielej atakowali bramkę Motoru Lubawa. Pod koniec pierwszej połowy zdobywają bramkę po strzale Piotra Kozłowskiego w 41 minucie. W pierwszej połowie mogli podwyższyć wynik spotkania.

W drugiej połowie trener Krzysztof Malinowski dokonał zmian. Na boisko weszli w miejsce Zasuwy - Olejniczak, a Chmielewskiego zastąpił doświadczony Denis Diemishev. W drugiej połowie obraz gry się zmienił, piłkarze Motoru znacznie poprawili swoją grę i Denis Diemishev  zdobywa w 55 minucie bramkę wyrównującą na 1:1.

Goście mając bardzo szybkich napastników, byli bardzo groźni, szczególnie z kontry. Bramkarz Motoru Piotr Sikora dwukrotnie uratował Motor od utraty bramki w 79 minucie.
Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 81 minucie Denis Diemishev, który po kapitalnym dośrodkowaniu jednego z zawodników Motoru pokonał ponownie bramkarza gości Dawida Ziębę.

W końcówce spotkania trenerzy dokonali zmian w swoich drużynach. Baha zastępuje Kapusta, Szymańskiego - Dujko-Domański i w 84 Szymona Zelmańskiego - Gerka. W drużynie gości Kozłowskiego - Wolowik i Piwiszkisa - Daniel Nowicki. Mimo zmian w obu zespołach, wynik nie zmienił się do końca spotkania.

Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla Motoru Lubawa. Cieszą punkty, gorzej z grą i stylem, który pozostawia wiele do życzenia.

Słowa uznania należą się piłkarzom z Korsz. Podopieczni trenera Mariusza Niedziółki w dniu dzisiejszym byli o krok od sprawienia niespodzianki na stadionie w Lubawie.

Motor Lubawa: Piotr Sikora, Arkadiusz Koprucki, Andrzej Burchart, Szymon Zelmański, Roman Śnieżawski, Cezary Sobolewski, Mahamadou Bah, Adrian Zasuwa, Piotr Sobótka, Mateusz Szymański, Piotr Chmielewski.
rezerwowi: Damian Gerka, Adam Kapusta, Denis Diemishev, Damian Kościński, Martyn Michalak, Szymon Dujko-Domański, Miłosz Olejniczak.

MKS Korsze: Dawid Zięba, Rafal Solecki, Piotr Kozłowski, Krzysztof  Piwiszkis, Paweł Sawicki, Piotr Sawicki, Paweł Flis, Adam Krajewski, Piotr Trafarski, Mariusz Gasiorowski, Dawid Gwizdek.

rezerwowi: Robert Mielnik, Patryk Harasim, Paweł Siwek, Daniel Nowicki, Michał Wołowik,

Sędziowała trójka arbitrów: główny - Piotr Szczypiński, asystenci - Rafal Rabczyński i Wojciech Gryczka. Obserwator z ramienia WMPZPN - Marek Kwiatkowski.