Znakomite starty oszczepników LKS Lubawa w Sztumie

W środę po raz VI odbył się w Sztumie Memoriał Wiesława Murawskiego w obsadzie międzynarodowej. Na zawody przybyło wielu znakomitych zawodników medalistów mistrzostw Polski seniorów i mistrzostw Europy. LKS Lubawa reprezentowała 3 oszczepników (Daria Dybich, Zuzanna Niedziela, Daniel Żuchowski) pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników, którzy zajęli miejsca 1-3 puchary, nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Znakomicie po raz kolejny zaprezentowała się Zuzia Niedziela, która zwyciężyła w konkursie rzutu oszczepem 500 gramowym w kategorii U 18. Nasza oszczepniczka posłała oszczep na odległość 33,61m i w pokonanym polu zostawiła oszczepniczki z AZS AWFiS Gdańsk i Olimpu Łobez.

Niestety Daria Dybich miała 3 próby niemierzone. Ale tak czasem bywa w tej konkurencji jak się walczy o rekord życiowy oszczep nie zawsze "zaznaczy ślad". Jeszcze trudniejsze zadanie miał Daniel Żuchowski u którego na tydzień przed Mistrzostwami Polski w Sztumie spotkało się 3 liderów list krajowych U16. W klasyfikacji tej nasz oszczepnik zajmuje 3 miejsce w Polsce.

Daniel jednak spisał się znakomicie zajął 2 miejsce w konkursie posyłając w ostatniej 6 kolejce oszczep na odległość 52,32m wyprzedził tym samym wicelidera list krajowych, który był gorszy o 10cm. Oby za tydzień na Mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie szczęście było również po naszej stronie!!! Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!