Constract Lubawa melduje się w 1/4 Futsalowego Pucharu Polski.

W środę (19 lutego) kibice w Korszach obejrzeli spotkanie 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Daga Sport i Constract to zupełnie różne futsalowe historie. Z jednej doświadczony w futsalowej rzeczywistości Constract, a z drugiej zbudowany na potrzeby Pucharu Polski zespół z Korsz. Daga Sport opierał się głownie na lokalnych czwarto-ligowych  zawodnikach trawiastej odmiany piłki nożnej.

Choć faworyt był jasny i przebieg rywalizacji wydawał się być oczywisty, pierwsze minuty pokazały, że Puchary mają swoje prawa, Warmińsko-Mazurskie derby było kolejnym ciekawym smaczkiem tego wieczoru. Pierwsze 10 minut pokazało jak nie należy grać w meczach z niedoświadczonym ale ambitnym i zaangażowanym rywalem.

Gdyby nie  trochę szczęścia przy słupku i poprzeczce gospodarzy moglibyśmy rozpocząć mecz od odrabiania strat.
Czas działał jednak na naszą korzyść, gospodarze tracili coraz więcej, a Constract z konsekwencją  punktował rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 w drugiej Constract dołożył jeszcze 3 trafienia pewnie pokonując ambitne Daga Sport 6;1, a ozdobą spotkania była bramka Pawła Kaniewskiego.

Mecz był doskonałą promocją futsalu na Warmi i Mazurach, mecz rozegrany został w doskonałej sportowej atmosferze, a obecność zawodników Constractu w Korszach była sporym sportowym wydarzeniem, na które wszyscy czekami. Nie sposób tu wrócić do roku 2013 w którym do Lubawy na mecz Pucharu Polski przyjechał Ekstraklasowy w tym czasie Uniwersytet Gdański a mecz ten uznawany jest za decydujący w powstaniu Constractu Lubawa.

W innych meczach 1/8 Pucharu Polski wygrywali głownie faworyci, choć nie obyło się bez walki w doliczonym czasie gry. W najlepszej 8 są już m.in. Rekord Bielsko Biała, Gatta Active Zduńska Wola , Clearex Chorzów i GSF Gliwice.