Rekord Bielsko-Biała - Constract Lubawa (4:1) 6:1

Rekord Bielsko-Biała podejmował w meczu 10 kolejki Futsal Ekstraklasy we własnej hali Constract Lubawa. 10 listopada w Bielsku Białej spotkali się Mistrz Polski kontra Wicemistrz Polski w Futsalu. Spotkanie transmitowane było w nSport+.

Faworytem byli oczywiście gospodarze, mimo ciężkich spotkań pucharowych, ale w takich spotkaniach, we własnej sali, nikt nie przypuszczał, że doświadczona drużyna z Bielska da się pokonać konstruktorom, którzy w tym sezonie nie przegrali żadnego meczu.

Niestety w dzisiejszym spotkaniu niespodzianki nie było. Mimo dobrego początku w wykonaniu konstruktorów, stracili bramkę w 7 minucie po golu Budniaka. Chwilę później za zagranie ręką w polu karnym zawodnika gospodarzy, Luan wykonuje rzut karny, pokonuje Nawrata i jest 1:1.

Od tego momentu gospodarze zaczynają tworzyć ładne akcje i w 10 minucie kapitalną bramkę w samo okienko trafia Michał Marek na 2:1. 14 minuta Leszczak podwyższa na 3:1. W pierwszej połowie bramkę dla gospodarzy zdobywa jeszcze Surmiak po akcji całego zespołu.

Gospodarze po objęciu prowadzenia dominowali na parkiecie. Każda ich akcja kończyła się strzałem na bramkę Grzegorza Okuniewskiego. Goście w pierwszej połowie nie potrafili stworzyć akcji, która by zakończyła się bramką. Dużo strzelał Bartek Piórkowski, ale w większości były to strzały niecelne.

Na początku drugiej połowy pojawia się na parkiecie Mateusz Madziąg i trafia w słupek z rzutu wolnego. Mimo lepszej gry w drugiej połowie, gościom nie udało się zdobyć   bramki. Na 8 minut przed końcem konstruktorzy grają z lotnym bramkarzem Kubą  Raszkowskim i Luan kapitalnie strzelił, ale Nawrat wyciągnął piłkę zmierzającą do bramki.

W tym okresie Jakub Raszkowski był bliski zdobycia bramki, ale Nawrat bronił doskonale. Na 4 minuty przed końcem brazylijczyk Matheus strzela w spojenie słupka i poprzeczki na bramkę  Constractu, ale bramka nie pada.

W końcówce po 5 faulu z przedłużonego rzutu karnego piątą bramkę strzela Leszczak najmłodszemu zawodnikowi na boisku bramkarzowi Jakubowi Kornatowi. Na 12 sekund przed końcem kolejny faul konstruktorów Rakić zdobywa 6 bramkę. Rekord  pokonuje Constract 6:1.

W dniu dzisiejszym wygrała drużyna lepsza, grająca drużynowo - Rekord Bielsko- Biała. Goście grali indywidualnie, nie było widać gry zespołowej w drużynie Constractu podczas tego spotkania. Gospodarze oddali w dniu dzisiejszym 18 celnych strzałów, goście tylko 9. (mz)

Kolejny ligowy mecz Constract rozegra już w niedzielę i znów będzie to szlagier! 14 listopada o 16:00 rozpocznie się bowiem stracie Konstruktorów we własnej hali z zespołem GI Malepszy Futsal Leszno, który w ostatniej kolejce… zremisował z Rekordem w Bielsku-Białej 3:3.

Bilety na to spotkanie do kupienia przy wejściu do lubawskiej hali (w dniu meczu) oraz w sprzedaży internetowej. DO PIĄTKU WŁĄCZNIE bilet normalny drogą internetową można kupić w promocyjnej cenie. Link do sprzedaży: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_halowa/fs0119/opis