Polonia Lidzbark Warmiński - Motor Lubawa (0:2) 2:2

Motor Lubawa rozegrał 15. kolejkę spotkań z bardzo groźną, wymagającą drużyną Polonia Lidzbark Warmiński, która na własnym boisku przegrała ostatni mecz rok temu. Ostatnie spotkanie obu drużyn w Lubawie zakończyło się remisem a w Lidzbarku 2:1. Polonia aktualnie zajmuje 4. miejsce w tabeli, Motor Lubawa 7.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie dla gospodarzy. Motor zdobył  pierwsza bramkę po golu Romana Śnieżawskiego w 14 minucie. Motor objął prowadzenie na 0:1. Drugą bramkę dla Motoru w 26 minucie zdobył młody wychowanek klubu Bartosz Kuczyński. Ten sam zawodnik mógł zdobyć trzecią bramkę przed przerwą. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2.

Wiadomo jednak, że Polonia gra zawsze do końca i w drugiej połowie będzie chciała zdobyć bramki. W drugiej połowie gospodarze znacznie korzystniej się prezentowali na boisku. Praktycznie dominowali i wyrównali na 2:2 po bramkach KarłowiczaDziemidowicza. Gospodarze nie wykorzystują rzutu karnego.

Dzisiejsze spotkanie podobnie jak tydzień temu zakończyło się podziałem punktów. Polonia Lidzbark Warmiński zremisowała 2:2 z MLKS Motor Lubawa. Motor w dniu dzisiejszym mimo braku kilku czołowych zawodników, którzy oprócz Sobolewskiego, który jest kontuzjowany nie grali za żółte kartki, walczył do końca. W doliczonym czasie gry zabrakło odrobinę szczęścia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radek Gajewski mógł zdobyć bramkę na wagę trzech punktów.

Był  to ostatni mecz  rundy jesiennej rozegrany przez piłkarzy IV ligi, choć za tydzień rozegrana zostanie jeszcze jedna kolejka awansem rundy wiosennej. Piłkarze Motoru  ponownie wyjeżdżają do Ełku na spotkanie z Mazurem Ełk. (mz)