Werdykt Jury IV FPI w Lubawie

Opublikowano:

W  dniu 6  sierpnia  odbyło sie  przesłuchanie   konkursowe  IV Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie.
Werdykt  jury został ogłoszony po  godzinie 22.20 w Restauracji-Hotelu Spichlerz.
Jury w składzie Teresa Drozda, Tomek Salej, Tomek Wachnowski oraz  Piotr Szauer po  wysluchaniu 13 konkursowych  recitali, postanowiło  przyznać  tytuł laureata  festiwalu  alfabetycznie:    Katarzynie Brzozowskiej, Marii  i Julii Kępisty,  Łukaszowi Majewskiemu, Monice Parczyńskiej  oraz  Jakubowi Pawlakowi.
Głosami uczestników  konkurau  na tych samych prawach wystąpi Piotr Dąbrówka,

Nominacje  do finału 44 festiwalu w Krakowie  otrzymały  Maria i Julia Kępisty,
Nominacje   do toruńskiego konkursu Lochowisko otrzymują  Piotr  Dąbrówka i Łukasz Majewski.
Wszyscy laureaci wystąpią podczas koncertu w lubawskich łazienkach. Jury  podkresliło  bardzo wysoki poziom tegorocznego  festiwalu.

Gwiazdą wieczoru  w łazienkach była Beata Osytek - śpiewająca autorka, kompozytorka, laureatka wielu przeglądów i festiwali. Wystąpiła na scenie z gitarą elektryczną  o specyficznej barwie. Na koncercie  w Lubawie zagrała wspólnie  z Agnieszką  Szczepaniak  – pianistką , która potrafi wydobyć  to,  co najpiękniejsze z instrumentu - cudowne brzmienie.

 Julia i Maria Kępisty

 

(mz)

Komentarze

Janusz Marcinkowski
Przecież już dawno mówiłem, że należy pokazywać co się w mieście dzieje pozytywnego. Jak myślicie po kiego licha powstają tzw. telewizje internetowe? Część z nich oparta jest np. o YouTube gdzie czasami jest problem z licencjami ale za to użytkownicy mogą również mieć film za darmo. Poza tym promocja wydarzenia ma o wiele większy zasięg niż nawet satelitarnie bo jest dostępna w każdej chwili. Już teraz nie tylko firmy zresztą potężne ale całe państwa stosują taki "doping" Przykładem Izrael. Miałem ostatnio 2 przypadki gdzie dzwoniono po informacje z telewizji publicznych. Pozdrawiam Janusz
(2011-08-08 19:13:18)
Ruda
A wczoraj w Faktach TVNu o 19 wspomniano o tym,że w Polsce odbywa się kilkanaście rożnych festiwali w tym FESTIWAL PIOSENKI INNEJ:) Czyli Lubawa jest zauważalna na artystycznej mapie Polski:)
(2011-08-07 13:16:03)