Zakończył się IV Festiwal Piosenki Innej w Lubawie

Opublikowano:

W  dniach 4 - 7 sierpnia odbył się  w  Lubawie  IV  Festiwal Piosenki Innej. Rozpoczął się  koncertem  z okazji  X-lecia założenia lubawskiej  grupy muzycznej "Sfera Szeptów".
W piątek i sobotę jury  przesłuchało 13 wykonawców w lubawskich łazienkach.
Tytuł laureata  festiwalu otrzymali: Katarzyna Brzozowska, Maria i Julia Kępisty,  Łukasz  Majewski,  Monika Parczyńska  oraz  Jakub Pawlak.

Piotr Dąbrówka,  który  w niedzielę  głosami publiczności został  laureatem publiczności został zaproszony  z recitalem na V FPI.

Nominacje  do finału 44 festiwalu w Krakowie  otrzymały  Maria i Julia Kępisty,
Nominacje   do toruńskiego konkursu Lochowisko otrzymali  Piotr  Dąbrówka i Łukasz Majewski.
Wszyscy laureaci wystąpili podczas koncertu w lubawskich łazienkach.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę. Był nią koncert  znanego lubawskiej publiczności  prof. Bogusława  Bierwiaczonek  oraz   Mateusza Rulskiego-Bożek.

Nieliczni którzy  wytrzymali do końca,  mogli   wysłuchać  Kamila Wasickiego z zespołem. Mimo padającego deszczu była to prawdziwa uczta  muzyczna dla melomanów.

Komentarz:

Impreza  zorganizowana profesjonalnie. Festiwal w tym roku miał jeszcze jeden  walor, który zwiększył jego rangę. Koncerty odbywały się w Restauracji Hotelu Spichlerz  w kameralnej atmosferze i udziale  sporej ilości mieszkańców miasta  w „nocnych warsztatach muzycznych”.

Minusem tych nocnych spotkań była inna godzina opublikowana  na plakatach. Poślizgi  wieczornych koncertów o prawie godzinę nie powinny mieć miejsca na tego typu imprezie.
W tegorocznej imprezie zabrakło  pleneru malarskiego z nieznanych powodów.
Szkoda tylko, że  podczas koncertu laureatów  w niedzielę  padało, jak sądzę wpłynęło to na niską  frekwencję.

Osobiście cieszy mnie zakwalifikowanie się Marii i Julii Kępisty  do  finału  Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Te młode dziewczyny pokazały  się nie tylko  pod względem muzycznym, ale  ich spontaniczność  i  humor  sprawiła, że  zostały wysoko ocenione przez jury i nie tylko. (mz)

 

Nagrania z przesłuchań i koncertów na LTI www.lubawa.net

 

 


 

 

Komentarze

Ucho
felieton AK www.przegladlokalny.to.pl i piosenka o szmaciarzu układają się w jedna całość Obydwa pasują jak ulał do jej Szerokości
(2011-08-13 22:10:40)
Janusz Marcinkowski
ODP] panu Uważnemu... Jeszcze nie jestem dość dobry :)Sam też mam taką świadomość.Wiele jeszcze przede mną (plan rozwoju od dawna gotowy)ale swoje trzeba odczekać, widzę, że idę w dobrym kierunku bo już gdzieniegdzie zaczyna się nie tylko podstawianie nogi. Natomiast otrzymałem po raz pierwszy publicznie pozytywny feedback właśnie na TYM festiwalu wymieniono lubawską telewizję internetową jako media na podsumowaniu. Oczywiście mowa tu o ukochanej LUBAWIE gdzie indziej zdarzało się wcześniej. Cóż nie jestem zawiedziony dla mnie nagrodą jest widz. Jeśli to co robię jest oglądane, jeśli roznosi wieść o tym co się dzieje w Lubawie i okolicach to to jest to! Pozdrawiam serdecznie.
(2011-08-10 20:21:21)
Uważny
Dlaczego brak logo na głównym banerze IV FPI portalu elubawa i Lubawskiej Telewizji Internetowej? Mod.Zapytaj organizatora.
(2011-08-09 21:45:44)
Olo
Piosenka o "Szmaciarzach" w wykonaniu profesora Bogusława Bierwiaczonka the best!!!! ps. czy kogoś Wam te słowa przypominają?;)
(2011-08-08 21:01:44)