Projekt „Jajko” w Byszwałdzie

Opublikowano:

Dzieci z Grupy Zabawowej w Byszwałdzie pracowały bardzo sumiennie nad projektem pod nazwą „Jajko”. Maluchy obserwowały jajka przez lupy, eksperymentowały z jajkiem zanurzonym w wodzie z cukrem, z solą i z mąką oraz porównywały wielkość jajek.

Dowiedziały się, że owalny kształt jajka powoduje, iż jego skorupka jest niezwykle wytrzymała. Jest to naturalna ochrona zarodka przed rozłożonym równomiernie na całej skorupce jajka ciężarem matki, wysiadującej jajka. Następnym etapem pracy była wizyta w kurniku u pani Lucyny Rabińskiej, gdzie dzieci mogły na żywo przyjrzeć się całej kurzej gromadce. Projekt miał na celu integrację w grupie, rozwijanie zdolności manualnych, przeliczanie, porządkowanie, doskonalenie umiejętności mierzenia. Dał dzieciom dużo satysfakcji oraz radości.

W grupie pełną parą ruszyły także prace nad ozdobami wielkanocnymi. Dzieci wykonywały ozdoby, które już niedługo trafią na wystawę świąteczną zorganizowaną w budynku Urzędu Gminy Lubawa i Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. Gotową wystawę będzie można podziwiać już 30 marca. Powstały m.in. kurczaki, zajączki, koguciki.

Maluchy uwielbiają wykonywać różne prace plastyczne oraz poznawać coraz to ciekawsze techniki. Już niedługo będą wykonywać baranki, pisanki i wiele innych ozdób, które zagoszczą w naszych domach oraz w przedszkolu, bo przecież święta już za pasem…

OPS GL