Misterium Męki Pańskiej w Lubawie

Opublikowano:

Misterium Męki Pańskiej jest sztuką teatralną o męce i śmierci Jezusa Chrystusa. Największe widowisko pasyjne na świecie od 1998 r. odbywa się w Poznaniu na Cytadeli. Równie wielkie wrażenie robi Pasja na Górze Kalwarii, w Ołtarzewie, Bydgoszczy, Górce Klasztornej i Lubawie, gdzie na stałe wpisała się w wydarzenia wielkopostne miasta. Widowisko to cieszy się dużym zainteresowaniem lubawskiej publiczności.

Kilkudziesięcioosobowa  grupa aktorów – uczniów z lubawskich szkół, studentów oraz wielu innych pod opieką kierownika produkcji, księdza Michała Kality przygotowała spektakl skłaniający do zadumy i refleksji. Scenografię przygotowały: panie Krystyna Rucińska i Lidia Abramczyk. Oświetleniem efektowym operował Dariusz Licznerski. Dobór muzyki i efektów dźwiękowych Szymon Truszczyński. Reżyserią dźwięku i oświetlenia podczas spektaklu zajął się Robert Curzydło.  Nad scenariuszem czuwał p. Andrzej Lewicki. W spektaklu wykorzystano m.in: muzykę Marcina Stycznia, którego gościliśmy podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Podsumowania  widowiska dokonał ks. Dziekan, który powiedział m.in:
Przed chwilą Pan dyrektor zapytał młodych wykonawców;  "Co Ci się najbardziej podobało - Nie  wiem  i drugie pytanie - Czy podobało Ci się - Nie wiem". Myślę, że od ponad  2000 lat gdyby się  zapytać   większości ludzi,  kim jest ten człowiek, który zawisnął na 3 gwoździach, żeby świat  dalej szedł swoją drogą. Tak było i tak jest! Jedni śpiewają Hosanna!  inni Ukrzyżuj Go!  Tak było jest i będzie, aż do skończenia  świata.
Wchodzimy w Wielki Tydzień, będziemy przeżywać to samo  i pewno każdy z Nas będzie zadawał sobie pytanie: Kim jest ten człowiek, który zawisnął na krzyżu? 
  - powiedział na zakończenie kapłan.

 (mz)

 

 

 

Komentarze

Punk_forever
Przepięknie wszystko wyszło. Gratulacje dla wszystkich którzy brali w tym udział. Szacunek ;)
(2012-04-04 15:01:03)
TaKr
BRAWO... a szczególnie dla pana Andrzeja Lewickiego
(2012-04-03 15:33:28)
Klara
Coś pięknego! Gratulacje dla Twórców i Aktorów!
(2012-04-02 23:49:55)