Championi godnie prezentowali się podczas Mistrzostw Polski w Suszu!

Opublikowano:

Dnia 8 czerwca br. w Suszu odbyły się Mistrzostwa Polski UFR. CSW Champion Lubawa tym razem wystawił drugi skład szesnastoosobowy, w którym większość zawodników zadebiutowało podczas ogólnopolskiej imprezy zdobywając 13 medali w tym: 11 medali w formule walki przerywanej pointfighting, a 2 medale w formule walki na pałki touch-contact. Świadczy to o tym że kadra lubawskiego teamu jest szeroka i bardzo wyrównana z czego należy się tylko cieszyć.

Poniżej następujące wyniki:

TOUCH-CONTACT (walka na pałki) kategoria dzieci:
3 miejsce Karolina Derkowska (debiut)
1 miejsce Krystian Dolny

Poza podium uplasowali się:
Patrycja Bendyk, Małgorzata Zięba, Patrycja Derkowska, Wiktoria Szczesiak (wszyscy debiutanci)

Kategoria kadet młodszy: Łukasz Wojtowicz, Szymon Firański, Zofia Radtke (debiutanci), Jakub Leliwa, Kinga Nowińska, Oliwia Rucińska, Wiktor Grochalski.

POINTFIGHTING (walka przerywana) kategoria dzieci:
1 miejsce Patrycja Bendyk (debiut)
1 miejsce Wiktoria Szczesiak (debiut)
1 miejsce Krystian Dolny
2 miejsce Karolina Derkowska (debiut)
Poza podium uplasowali się: Małgorzata Zięba, Patrycja Derkowska (debiutantki).

POINTFIGHTING (walka przerywana) kategoria kadet młodszy:
1 miejsce Jakub Leliwa
1 miejsce Wiktor Grochalski
1 miejsce Oliwia Rucińska
2 miejsce Szymon Firański (debiut)
2 miejsce Kinga Nowińska
3 miejsce Łukasz Wojtowicz (debiut)
Poza podium uplasowała się: Zofia Radtke (debiutantka).

POINTFIGHTING (walka przerywana) kategoria kadet starszy:
2 miejsce Natalia Szymańska
Poza podium uplasowali się: Monika Gęborys, Marta Lipka (debiutantka).

Rafał Mazurowski: Generalnie celem zawodów był sprawdzian dla najmłodszych, którzy zadebiutowali w turnieju ogólnopolskim i bez względu na wynik wszystkim się należą spore brawa zwłaszcza że wykazali się hartem ducha i wolą walki! Na szczególne słowa uznania z pewnością zasłużyła Wiktoria Szczesiak, siostra Sandry, która swoją walecznością była niemalże powstrzymywana przez sędziego aby nie uczynić krzywdy rywalkom. Świetnie także zadebiutowała Patrycja Bendyk, siostrzyczka Adriana, która jako jedyna potrafiła z uśmiechem na twarzy atakować. Ponadto zabrakło szczęścia Zosi Radtke i Małgosi Zięba aby zdobyć upragniony medal. Walki w ich wykonaniu były bardzo widowiskowe i na nie złym poziomie.  Należy też podkreślić że co niektórzy błysnęli niesamowitą formą. Mam na myśli Wiktora Grochalskiego i Kubę Leliwę, którzy bajeczną techniką nie mieli sobie równych w swych kategoriach wzrostowych! Świetnie i nie mniej technicznie wykazali się Krystian Dolny a także Oliwia Rucińska, którzy przewyższali poziomem swych rywali! Podsumowując zawody uważam za udane, poza może walkami na pałki w których nie specjalizujemy się na co dzień natomiast biorąc pod uwagę zwłaszcza fakt że tym razem startowaliśmy bez najbardziej utytułowanych zawodników z naszego teamu, potrafiliśmy również zadbać o sukces i wrócić z medalami.

CSW Champion 

Komentarze

Kibic

brawo dzieciaki

(2013-06-10 10:22:22)