Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa!

Opublikowano:

Majsterkowicze z Prątnicy

 W ciągu ostatnich tygodni uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy mieli możliwość zaprezentować swoje talenty, nauczyć się obsługi narzędzi stolarskich oraz zrobić primaaprilisowe psikusy swoim kolegom.
Dzieciaki z ogromną niecierpliwością czekały na Dzień Majsterkowicza. Tego dnia miały okazję nauczyć się korzystania z takich narzędzi jak: piła ręczna czy wkrętarka. Zwłaszcza dziewczyny z dużym zaangażowaniem piłowały, szlifowały i wbijały gwoździe. Dzięki pracy wielu rąk powstało drewniane pudełko oraz podstawka na zdjęcia.
Wiele wrażeń zapewnił również Konkurs talentów: dzieciaki zaprezentowały sztuczki karciane oraz układy taneczne. Zwycięscy otrzymali słodkie upominki i gromkie brawa od publiczności. Kolejne dni upłynęły na przygotowaniach wiosennego wystroju sali, którą ozdobiły barwne motyle i wiosenne ludziki. Nie zabrakło także gier i zabaw takich jak: krojenie czekolady na czas, rzut balonem do celu oraz zawody sportowe.

Świąteczne zajączki i kurczaki

W Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sampławie dzieci i młodzież już od dłuższego czasu przygotowują się do świąt Wielkiej Nocy.
Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczestnicy wykonywali wiele prac związanych z tematyką Wielkanocną, a były to: króliki, kurczaki, jajka z orgiami modułowego oraz jaja z cekinów. Powstały także koszyki z mydeł oraz baranek z płatków kosmetycznych. Tematyka zajęć bardzo przypadła do gustu uczestnikom świetlicy, każdy mógł własnoręcznie wykonać wielkanocną ozdobę, którą podziwiać będzie można podczas II Lubawskiego Jarmarku Wielkanocnego.
Jak co miesiąc nie mogło zabraknąć gier i zabaw, podczas których każdy mógł zagrać w swoją ulubię grę stolikową lub ruchową. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których zostało przygotowane pyszne ciasto, które wszystkim bardzo smakowało.

Quizy i Zagadki

W ostatnim  czasie w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Rożentalu dzieci i młodzież rozwiązywali quizy, rebusy i inne zagadki logiczne.
Zabawy edukacyjne motywują do myślenia i zachęcają do dydaktycznej rywalizacji. Pojedynki na drużyny podczas gier zespołowych były bardzo wyrównane. Dzieci posiadają umiejętność logicznego rozwiązywania zadań na wysokim poziomie. Najwięcej emocji budziła zabawy w kalambury. Kreatywność i wyobraźnia uczestników nie znają granic.
Przed salą grupy zabawowej powstał mały ogródek. Dzieci pomagały przy jego adaptacji. Na zajęciach plastycznych stworzone zostały kolorowe bukieciki, którego motywem były palmy – bazie. Zazieleniło się w świetlicowej sali, a „smaganki” czekają na zbliżające się wielkanocne święta. 


Materiał OPS