MTB u Brata Jana 2014

W sobotę, 14 czerwca w Bratianie wystartował coroczny wyścig kolarski "MTB u Brata Jana". Impreza została jak zwykle zorganizowana przez: UG Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Zrzeszenie LZS, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz AGA Team.

Mimo kapryśnej aury kolarze amatorzy nie zawiedli. Na starcie stanęło 87 zawodników i ścigali się po trasie wiodącej w bratiańskim lesie, mając do wyboru dwa dystanse: Hobby 13 km i Mega 52 km.

W klasyfikacji Open na dystansie Mega na podium stanęło aż dwóch zawodników z Lubawy: Michał Wyżlic na najwyższym stopniu, a Tomek Olender na najniższym. Ponadto Tomek zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Na Hobby najszybszy był Krzysztof Olender. Witek Szczawiński zdobył trzecie miejsce w kategorii M1. W kategorii M2 pierwszy był Błażej Pryba, a drugi Robert PszczółkowskiWśród kobiet druga linię mety przekroczyła Anna Kruszyńska, a w swojej kategorii wiekowej była pierwsza. Najmłodszym zawodnikiem wyścigu był Dawid Łątkowski. (Sz)