Garmin Iron Triathlon z udziałem naszych zawodników

Po raz XXVI tym razem w Górznie zorganizowany był Garmin Iron Triathlon, którego finałowe zmagania rozegrane zostały w przedostatni weekend lipca br. W imprezie tej wystartowało ponad 340 zawodniczek i zawodników.

W tegorocznej edycji uczestniczyły osoby z pierwszych stron  gazet (aktorzy, sportowcy, politycy). Zwycięzcą został Marcin Ławicki LABOSPORT Team Miedziowe Towarzystwo Sportowe Drużyna Szpiku KGHM.

Wśród rywalizujących zawodników nasze miasto reprezentowały cztery osoby: Mirka Łątkowska, Sławomir Łątkowski, Daniel Lempek i Krzysztof Kaczmar.

W trzech morderczych konkurencjach: pływaniu, jeździe na rowerze i biegu z naszych zawodników najlepiej w swojej kategorii zaprezentowała się Mirka Łątkowska zajmując 4 miejsce w kategorii K35 (pływanie 22'20, rower 1:32:34 i bieg 58:01). Sławek Łątkowski w generalnej klasyfikacji zajął 67 miejsce, w kat. M35 był 16 czasy: pływanie 17' 54, rower 1:18:36 i bieg 48:08. Daniel Lempek zajął 131 miejsce w kategorii M30 - 21, a Krzysztof Kaczmar w kategorii M40 - 51 miejsce.