Lubawianie górą

Lubawska drużyna, złożona z graczy LTT „Laver”, zwyciężyła w II  Turnieju Drużynowym Miast. W sobotę pokonała reprezentację Nowego Miasta Lubawskiego 6:2. Imprezie patronowali burmistrzowie – Maciej Radke i Józef Blank.

Tym razem drużyny ustaliły, że nie będzie losowania kto ma grać z kim, a naprzeciwko siebie staną równorzędni przeciwnicy. Początek spotkania wcale nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gospodarzy.

Jako pierwsi na kort wyszli debliści: nr 1. Jarosław Szczepański-Rafał Ankowski przeciwko parze Łukasz Żywicki-Roman Boberek oraz nr 3. Marek Kopański-Mariusz Krauzewicz kontra Rafał Godziński-Arkadiusz Zaleski.

Pierwszy set okazał się w obu przypadkach męką dla lubawian. O zwycięstwie w nim decydował tie-break. Niestety pierwszy debel przegrał go. W następnych setach goście byli już jednak wyraźnie gorsi od gospodarzy. W kolejnych trzech singlach zwycięstwa odnieśli gospodarze i było wiadomo, że to oni, na trzy gry przed końcem spotkania, będą cieszyć się z końcowego triumfu.

Zwycięstwa odnieśli Wojciech Konkel (przeciwnik – Jacek Sokołowski), Kopański (Godziński), Ankowski (Wojciech Milewski) i później Konkel-Mieczysław Łukwiński (Sokołowski-Milewski). Punkty dla NML zdobyli w ostatnich grach pojedynczych Żywicki (ze Szczepańskim) i Boberek (z Krauzewiczem).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas I Meczu Drużynowego Miast to gracze nowomiejscy objęli prowadzenie, a lubawianie musieli ich gonić do samego końca. Decydujący punkt dla Lubawy zdobył wówczas Jarosław Szczepański, a Lubawa wygrała z NML 4:3.