I miejsce ministrantów z Prątnicy w Diecezjalnych Rozgrywkach Służby Liturgicznej

11.04.2015 odbyły się Diecezjalne Rozgrywki Służby Liturgicznej w piłce nożnej halowej. Ministranci z Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy osiągnęli największy sukces. Zdobyli pierwsze miejsce, w grupie Gimnazjum, w diecezji toruńskiej.

Wygrali  z Rybnem 3:1, z Radzyniem Chełmińskim  3:2, z parafią św. Józefa w Toruniu 4:2, z parafią Grzybno w finale 2:1.
Wszystkie mecze wygrane!  Najlepszym zawodnikiem turnieju diecezjalnego został Mateusz Golder. Nasi zawodnicy wystąpili w następującym składzie: Mateusz Golder, Jakub Baczewski, Kacper Zelma, Bartosz Wiśniewski, Tomasz Łukaszewski, Wojciech Malinowski, Maksymilian Zakrzewski, Wojciech Czyżak.

O godz. 15:30  w Radiu Maryja,  przedstawili się i swoje rodziny, pozdrowili wszystkich parafian i Ks. Kan. Tomasza Mowinskiego, który bardzo serdecznie dziękuje  ministrantom. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu i takiego wyróżnienia na łamach rozgłośni Radia Maryja. Ojciec w Radiu Maryja poświęcił naszym zawodnikom aż pięć minut. Powiedział, że jest to wielkie wyróżnienie dla Parafii Prątnica, w dekanacie lubawskim, diecezji toruńskiej. Nasi zawodnicy zdobyli wspaniały puchar. Zostali zaproszeni do ogólnopolskich rozgrywek w Elblągu 1i 2 maja.
 Ks. proboszcz dziękuje opiekunom, którzy byli z ministrantami: panu Marianowi Golder i panu Tomaszowi Holiczko.

Materiał : parafia Prątnica