Kryzys KS Constract

KS Constract doznał kolejnej porażki w rozgrywkach I ligi futsalu w grupie północnej.

Spotkanie z MOKS Słoneczny Stok Białystok miało być okazją do rehabilitacji po bolesnej porażce z Unikatem Osiek. Jak się później okazało nic bardziej mylnego. Zawodnicy z Lubawy po raz kolejny tracili bramki z „niczego”, a dyspozycja strzelecka pozostawiała wiele do życzenia.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od szybko straconej bramki, bierna postawa obrońców sprawiła, że w doskonałej sytuacji znaleźli się gospodarze i z zimną krwią wykorzystali niefrasobliwość naszej obrony. Dalsza część pierwszej połowy to gra pod dyktando gospodarzy, którzy w tej odsłonie dwukrotnie trafiali w słupek bramki strzeżonej przez Michała Michaliszyna.

Lubawianie dzięki kilku kontrom stworzyli sobie kilka dobrych okazji pod bramką gospodarzy jednak brakowało zdecydowania w najważniejszych momentach. Swoje szanse zaprzepaścili Daniel SASS, Radosław Wolski, jak również Paweł Ossowski. Futsal niestety bywa przewrotny, kiedy wydawało się, że „Konstruktorzy” są bliżsi wyrównania, to drużyna gospodarzy wyprowadziła kontrę, po której podwyższyła wynik na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się od katastrofalnych poczynań Lubawian. Pierwsze 3 minuty drugiej części gry przyniosły kolejne dwie bramki dla „Słonecznych”. Dwa szybkie i celne ciosy podcięły skrzydła Lubawianom, którzy długo zbierali się do odrabiania strat.

Choć cały zespół grał poniżej oczekiwań i wszyscy zawodnicy prezentowali formę poniżej swoich możliwości, na słowo uznania zasłużył Miłosz Jarzembowski, który swoją postawą dawał impuls do podjęcia walki w tym spotkaniu, czego dowodem była bramka jego autorstwa. Wynik 4:1 był impulsem do walki choćby o rezultat remisowy.

Atmosfera podgrzała się zdecydowanie bardziej po bramce Pawła Ossowskiego, a kiedy Miłosz Jarzembowski stawał przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej uderzając piłkę z przedłużonego rzutu karnego, nadzieje na punkty zdecydowanie wzrosły.

Niestety ani Miłosz Jarzembowski, ani kolejno Damian Jarzembowski, Paweł Ossowski i Jarosław Szulc nie potrafili zamienić przedłużonego rzutu karnego na bramkę. Niewykorzystane szanse zdekoncentrowały zawodników KS CONSTRACT na tyle, że gospodarze w ostatnich dwóch minutach zdobyli kolejne 3 bramki ustalając wynik na 7:2 na swoją korzyść.

Kolejna wysoka porażka z pewnością martwi trenerów zespołu. Drużyna, która przez cały sezon potrafiła trzymać rywali na dystans, nie pozwalając rywalom rozwijać się w ofensywie w dwóch kolejnych spotkaniach traci 12 bramek zdobywając zaledwie 3. Do końca sezonu pozostało już tylko jedno spotkanie, w której podejmą MALWEE ŁÓDZ, dobrze byłoby wyciągnąć wnioski z tych bolesnych porażek.

Spotkanie przed własną publicznością z pewnością zmobilizuje zawodników do walki. Punkty w tym spotkaniu z pewnością poprawiłyby mocno nadszarpnięte morale zespołu i pozwoliły pozytywnie spojrzeć w przyszłość. (dk)