Szynaka Motor Lubawa - Polonia Pasłęk 0:2

W sobotę, 25. kwietnia, Szynaka Motor w meczu o mistrzostwo IV ligi na stadionie Łazienkowskim rozegrał XXII kolejkę IV ligi. Tym razem przeciwnikiem lubawskiej drużyny była Polonia Pasłęk, która zajmuje aktualnie 6 miejsce w tabeli. Jesienią piłkarze z Lubawy pokonali dzisiejszych rywali na wyjeździe aż 4:0.

Na murawę stadionu Łazienkowskiego w asyście sędziów pierwsi weszli goście, piłkarze Poloni Pasłęk. Gospodarze na znak protestu w związku z sytuacją w klubie, weszli na boisko kilka minut później w asyście najmłodszych piłkarzy klubu w białych koszulkach z napisem Szynaka Motor. Czy to już koniec?

W pierwszych minutach spotkania goście pokazali, że przyjechali do Lubawy po zwycięstwo. W 15 minucie mogli objąć prowadzenie lecz Jacek Malanowski doskonale obronił rzut karny. Pierwsza połowa spotkania mimo przewagi gości zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie goście coraz śmielej radzili sobie na boisku i w 67 minucie po pięknym strzale Daniela  Musińskiego objęli prowadzenie. Kilka minut później pada  druga bramka zdobyta przez Huberta Konczewskiego (27).

Po stracie dwóch bramek piłkarze z Lubawy próbują zdobyć bramkę kontaktową jednak obrona i bramkarz gości bronią się umiejętnie i groźnie kontratakują. Mimo kilku ciekawych akcji obu zespołów wynik się nie zmienia, Polonia Pasłęk pokonuje na stadionie Łazienkowskim Szynaka Motor Lubawa 2:0 grając ostatni kwadrans w 10-tkę.

Po raz kolejny seniorów do boju wyprowadzili najmłodsi piłkarze klubu z Lubawskiej Akademii Piłkarskiej. Była to atrakcja nie tylko dla młodych adeptów piłkarstwa, ale także dla ich rodziców, dziadków i kibiców.

Podczas meczu odczytany został apel działaczy klubu, który przedstawimy w materiale filmowym. Można było zakupić zdjęcie piłkarzy klubu.
Sędzią głównym spotkania był Mariusz Czyżewski.

Mecz  dzisiejszy mógł się odbyć dzięki  sponsorom - Tadeuszowi Musiał oraz Zdzisławowi  Wierzbowskiemu.