Motor Lubawa - Mamry Giżycko 1:0 (0:0)

Na stadionie Łazienkowskim w Lubawie MLKS Motor Lubawa, wicelider tabeli IV ligi rozegrał 12 kolejkę z Mamry Giżycko. Motor pokonał Mamry Giżycko 1:0 i awansował na pozycję lidera IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej.

W ostatniej kolejce Motor pokonał na wyjeździe Wielbark 3:0, goście zremisowali z  Mrągowią Mrągowo 1:1. Mamry Giżycko to piąta drużyna ligi z dorobkiem 19 pkt. Przypomnijmy, że wiosną goście pokonali Motor u siebie 2:1.

Przed meczem piłkarze i kibice minutą ciszy uczcili pamięć śp. Józefa Żuralskiego byłego działacza klubu i kibica, który zmarł po ciężkiej chorobie.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando drużyny gości. Piłkarze z Giżycka grali dobrą składną piłkę, gorzej było z wykończeniem akcji. W kilku dogodnych sytuacjach nie potrafili celnie strzelić w światło bramki Jacka Malanowskiego. Motor na własnym boisku jako wicelider w pierwszej połowie grał słabo.

W drugiej połowie gra się ożywiła i obie drużyny próbowały zdobyć bramkę.

W 69 minucie bramkę decydującą o losach dzisiejszego spotkania zdobył Tomek  Śnieżawski dla Motoru. W końcówce gospodarze skutecznie bronili dostępu do swojej bramki, kontratakując. Po 96 minutach gry szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy i zdobyli kolejne trzy punkty w tabeli IV ligi awansując na pozycję lidera po bezbramkowym spotkaniu w Ornecie dotychczasowego lidera Stomil II Olsztyn.

Podczas przerwy kibice mogli posilić się grochówką, którą ufundowała Restauracja Maximus. Mecz dzisiejszy sponsorowała firma Libro.