15 kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów

W meczu 15 kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów w sobotę 3 kwietnia, na stadionie  Łazienkowskim wygrała drużyna Zatoki Braniewo, zwyciężając Motor Lubawa 6-3 !

Mecz rozpoczął się dla Motoru znakomicie, gdyż po niegroźnym strzale z dystansu napastnik z Lubawy zdobył  w kilka minut od rozpoczęcia  pierwszą bramkę, po błędzie bramkarza gości i było 1:0. W kilka minut później juniorzy z Braniewa wyrównali na 1: 1. W pierwszej połowie gra ze strony zawodników z Lubawy była ciekawa, finezyjna i w  kilka minut później padła kolejna bramka dla lubawian, ale odpowiedź juniorów z Braniewa była równie szybka. Do przerwy zawodnicy z Braniewa prowadzili  3: 2.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie istniał tylko jeden zespół. Juniorzy z Braniewa dominowali na boisku, a zawodnicy Motoru praktycznie oddali tylko kilka strzałów na bramkę gości. Najpiękniejsza bramkę strzelił głową napastnik gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Motor zdobył  bramkę z rzutu karnego, ale odpowiedź była natychmiastowa. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości 6:3.

W przekroju całego meczu drużyną lepszą była drużyna gości, której głównym atutem była dobrze zorganizowana obrona. W drugiej połowie u juniorów z Lubawy widać było  braki w przygotowaniu do sezonu wynikające z  opóźnienia w szkoleniu.

O godzinie 14.00 juniorzy młodsi pokonali zespól  Zatoki Braniewo 4:1. (mz)