Lekkoatletyka dla Każdego przy Orlen Warsaw Marathon

W sobotę 23.04.2016 roku na błoniach Stadionu Narodowego wystartowało 3000 dzieci i młodzieży z całej Polski w biegu Lekkoatletyka dla Każdego przy Orlen Warsaw Marathon.

Województwo warmińsko- mazurskie  reprezentowało 150 młodych biegaczy którzy dotarli do Warszawy 3 autokarami. Ośrodek LDK z Lubawy reprezentowały 20 osoby  z klas IV,V,VI oraz I , II gimnazjum ze szkół w Lubawie, Złotowie, Prątnicy, Kazanic i Sampławy oraz dwóch trenerów. Młodzi biegacze pokonywali trasy 900m oraz 1400m.

Były to najliczniej obsadzone biegi a  liczba uczestników w poszczególnych kategoriach sięgała 300-500 osób. Najlepiej zaprezentował się Piotr Kozłowski, który w biegu klas gimnazjalnych zajął wysokie 2 miejsce w kraju.

Z dobrej strony w tym samym biegu pokazał się rok młodszy  Maciej Borkowski, który ukończył  bieg na 12 pozycji. Wysokie lokaty w pierwszej 20 biegu 900 m zajęli Hubert Zadroga (również rok młodszy) oraz Jackowski Mateusz.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe koszulki natomiast na mecie czekały na każdego medale i dyplomy. Wszystkim naszym reprezentantom udało się ukończyć bieg czego serdecznie gratulujemy.