Dzień Liczby Pi w ZS Grabowo-Wałdyki

Opublikowano:

Dzień 14 marca upłynął w naszej szkole pod znakiem Liczby Pi. Obchody rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną, która przybliżyła nam historię odkrycia oraz wiele ciekawostek dotyczących naszej bohaterki, zwanej potocznie Ludolfiną. Liczba Pi jako jedna z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych, czyli takich, które mają nieskończenie wiele miejsc po przecinku, jest stosunkiem długości obwodu koła do jego średnicy.

Kolejnym ważnym faktem, który może nakłonić nas do świętowania tego dnia są urodziny Alberta Einsteina, a kim jest ten człowiek nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Różnorodne konkursy i wspólne zabawy, które zostały przeprowadzone w tym szczególnym dniu pokazały, że matematyka to nie tylko liczby, skomplikowane wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy, która okazała się być bardzo absorbująca dla wszystkich obecnych uczniów.

Choć konkurencji było wiele to jednak najciekawsze okazało się zadanie, w którym nasze pociechy poproszone zostały o utworzenie jak największej liczby wyrazów zawierających cząstkę pi”.  Po podsumowaniu punktacji z wszystkich wykonanych zadań bezkonkurencyjne okazały się klasa VI oraz klasa III B gimnazjum.

Organizatorzy naszego konkursu pomyśleli  o wszystkich uczestnikach tego dnia i dodały mu jeszcze więcej słodkości w postaci przepysznych Πierniczków domowego wypieku. 

Materiał ZS Grabowo-Wałdyki