Podsumowanie warsztatów perkusyjnych w Lubawie

Opublikowano:

W miniony piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbywały się całodniowe  warsztaty perkusyjne z Tomaszem Łosowskim, perkusistą miedzy innymi takich zespołów jak: Kombi, Quartado czy Orange Trane. Pomysł tego typu wydarzenia narodził się w głowach osób stowarzyszenia Lubawska Grupa Muzyków, którego sporą część stanowią właśnie perkusiści.

Kilkunastu "bębniarzy" z naszego regionu stawiło się punktualnie o godzinie 12:00 ,by po krótkim przywitaniu zacząć  poszerzać wiedzę i praktykę tegoż instrumentu.
Z luźnym, aczkolwiek profesjonalnym podejściem Tomasz poruszył takie zagadnienia jak time'ing, groove ,czy puls oraz pokazał konkretne ćwiczenia jako fundament każdego perkusisty, popierając swoje słowa wyśmienitą grą na perkusji.

Po dużej dawce wiedzy, praktyki ,muzyki ,kilku wspólnych zdjęciach oraz wymianie doświadczeń przez uczestników, późnym wieczorem odbył się jam session w lubawskim Planet Club z udziałem Tomka. Oprócz warsztatowiczów pojawiło się wielu fantastycznych muzyków, solistów ,przyjaciół LGM , którzy stworzyli niesamowitą atmosferę grając przepięknie utwory, których nigdy wcześniej razem nie wykonywali ,co powodowało ogrom braw wśród zebranej publiczności.

Kolejny raz okazało się ,że tego typu wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób związanych niejako z muzyką czy kulturą w naszym mieście.  Organizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie oraz właścicieli lokali Wichrowe Wzgórze i Planet Club za które organizatorzy serdecznie dziękują. 

Materiał: Lubawska Grupa Muzyków