Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Chełmie

W dniach 21-22 kwietnia w Chełmie odbył się Turnie klasyfikacyjny młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W grupie chłopców wystartowało 166 zawodników z 28 klubów w tym także z Białorusi i Ukrainy. Łącznie stoczono 284 walk w stylu klasycznym.

W grupie tej walczyło sześciu zawodników lubawskiego Sokoła. Bardzo dobrze spisali się chłopcy zdobywając trzy medale a w klasyfikacji drużynowej zajęli szóste miejsce. W kategorii do 38 kg Jakub Łupaczewski zajął II miejsce a Nikodem Zawadzki w tej samej wadze zajął wysokie 5 miejsce. W Kategorii do 53 kg dwóch naszych zawodników zdobyło medale: Filip Łużyński II a Łukasz Stawiarski III. Pozostała dwójka w kategorii do 42 kg sklasyfikowana została na VII m Hubert Januszewski i X Igor Ewertowski. Naszym zawodnikom gratulacje złożył Mistrz Świata Dariusz Jabłoński.

Dziękujemy naszym młodym zapaśnikom za ambitne walki.