Motor Lubawa - ŁKS Łódź (0:1) 0:3

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie piłkarze III ligi rozegrali 28 kolejkę spotkań. Rywalem   MLKS Motor Lubawa był wicelider tabeli zespół ŁKS Łódz.

Zwycięstwo gości gwarantowało im powrót na pozycje lidera III ligi, po remisie Finishparkietu Nowe Miasto Lub. w dniu wczorajszym z Sokołem Ostróda 0:0. Tak też się stało. Piłkarze ŁKS mimo słabej gry w dniu dzisiejszym pokonali Motor Lubawa 0:3 i awansowali na pozycję lidera III ligi.

Początek spotkania zaczął się zgodnie z planem dla gości i już w 16 minucie po rzucie karnym objęli prowadzenie na 0:1. Zdobywcą bramki był Artur Golański.

Piłkarze gości dominowali w pierwszej połowie, jednak piłkarze Motoru skutecznie się bronili i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie spotkania piłkarze gości zdobywają drugą bramkę również z rzutu karnego. Bramkę zdobył Baryła i jest 0:2. Chwilę później gospodarze mogli zdobyć bramkę ale zabrakło szczęścia. Trzecią bramkę dla gości zdobył w 77 minucie Gamrot ustalając wynik na 0:3.

Pilarzom Motoru należą się słowa uznania za to, że podjęli walkę z wiceliderem tabeli, który mimo przewagi pokazał slaby futbol. Mecz zabezpieczali policjanci z grupy prewencyjnej.

Podczas meczu było około 250 kibiców ŁKS i spora grupa kibiców Motoru Lubawa.

Motor: D. Suszczewicz - A. Burchart, D. Malinowski, P. Kolcz, P. Wodzicki, P. Ewertowski, R. Śnieżawski, B. Vasiutyn, A. Zasuwa, P. Wypniewski, A. Konicz.

ŁKS: M. Kołba - P. Pyciak, A. Ślęzak, K. Juraszek, J. Nowak, D. Sarafiński, P. Bryła, P. Kocot, A. Golański, M. Gamrot, D. Guzik