Bez medalu ale jest dużo więcej. Seba jedzie na Mistrzostwa Europy do Grosetto

Pełne emocji były sobotnie finały Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu z udziałem reprezentantów LKS Lubawa. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Weronika Mieczkowska, która niestety przegrała z kontuzją towarzyszącą jej od początku sezonu. Mimo walki i podjętego leczenia nie udało się niestety wrócić do pełnej sprawności ani nawet zbliżyć do wyniku z początku sezonu.

Nasza utytułowana zawodniczka ostatecznie zajmuje 11miejsce z wynikiem 36m czym wzbogaciła konto klubu o 4 punkty.Rywalki postawiły wysoką poprzeczkę miejsca medalowe to przedział 50m-47m.

Teraz czas na kontynuację leczenia i wyciągniecie wniosków na przyszłość.To co nie udało sie Weronice rzutem na taśmę wywalczył Sebastian Jakubowski. Nasz 400-metrowiec co prawda nie wywalczył medalu ponieważ zajął 4 miejsce z wynikiem 48,8 s (9 punktów). Sebastian znakomicie wytrzymał presję mimo powtórzonego biegu po falstarcie jednego z czołowych zawodników, wytrzymał presję wyprzedzając jeszcze zawodnika z 5 miejsca list krajowych. Sebastian ostatecznie zajmuje miejsce tuż za podium!!! Tym razem jest to szczęśliwa lokata ponieważ swoją postawą nasz zawodnik uzyskał uznanie trenera Kadry Narodowej który potwierdził powołanie naszego zawodnika na Mistrzostwa Europy do biegu sztafetowego 4x400m.

Już od wtorku podopieczny Marka Tykarskiego rozpoczyna przygotowanie do Mistrzostw Europy na Obozie Kadry Narodowej. Życzymy powodzenia oraz wywalczenia miejsca w podstawowym składzie bo jest to sztafeta z szansami na wysokie lokty!!!

Maciej Nowakowski, który w biegu 800m zajął w serii drugiej 4 miejsce i z rezultatem 1:57,8 nie zdołał awansować do finału.