Pielgrzymka na Litwę

Opublikowano:

W dniach od 3 do 6 lipca 2017 sampławska pielgrzymka przebywała na Litwie. Trasa prowadziła „Śladami św. Jana Pawła II”. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Kowno, Szydłów – gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II koronował Figurę Najświętszej Maryi Panny.

Góra Krzyży, to niesamowite miejsce odwiedzane nie tylko przez Litwinów. Drugi i trzeci dzień to Wilno – a skoro Wilno, to Kaplica Matki Bożej Ostrobramskiej, cmentarz na Rossie z sercem Marszałka Józefa Piłsudskiego i ciałem Jego matki, Góra Trzech Krzyży, kościoły, Bazylika Archikatedralna, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, św. Siostra Faustyną – widzieliśmy oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego.

Ostatni dzień to Ponary – miejsce zagłady około 100 000 ludzi w czasie drugiej wojny światowej. Zwiedziliśmy również zamek na Wyspie Zamkowej w Trokach.

Jako, że była to pielgrzymka, każdego dnia uczestniczyliśmy w mszach świętych celebrowanych przez ks. Kanonika Tadeusza Wilamowskiego. Największym przeżyciem była msza św. w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

Szkoda tylko, że to co dobre szybko się kończy. 

Materiał Organizator