2 KJS O PUCHAR BURMISTRZA LUBAWY 8-9 lipca 2017

Opublikowano:

Slow City? nie tym razem! W ubiegły weekend (8-9 lipca) Lubawa mocno przyśpieszyła: odbył się 2 KJS O PUCHAR BURMISTRZA LUBAWY.

W sobotę wszyscy uczestnicy zapoznali się z trasą przy ul. Warszawskiej, po czym rozpoczęto rywalizację w prologu. Przejazdy po mokrej nawierzchni okazały się bardzo widowiskowe, każda z 20 startujących załóg  szczęśliwie zakończyła ten etap.

W niedzielę, w towarzystwie bractwa rycerskiego i przy huku salw armatnich, uroczystego otwarcia konkursu dokonał Gospodarz Miasta i Patron imprezy, Burmistrz Lubawy, Pan Maciej Radtke. Rywalizacja konkursowa odbywała się w 5 kategoriach na trzech odcinkach specjalnych: na ul. Warszawskiej, ul. Władysława Jagiełły oraz na ul. Poznańskiej. 

Podczas gdy uczestnicy rywalizowali o najlepsze czasy przejazdów, na scenie zlokalizowanej na Rynku Miejskim nie brakowało świetnej zabawy: dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez partnerów 2 KJS o Puchar Burmistrza Lubawy, odbywały się też przeróżne animacje i konkursy – nie tylko dla dzieci. W zabawę zaangażowani zostali również licznie przybyli kibice, a także sami zawodnicy, którzy brali udział m.in. w konkursie na najgłośniejszy ryk silnika.

Sport łączy, dlatego wśród zaproszonych gości znalazła się także młodzież z CSW Champion, którzy wykonali pokaz sztuk walki, oraz młodzi piłkarze z KS Constract Lubawa. Imprezę zakończyło odczytanie wyników i uhonorowanie laureatów konkursu pucharami przekazanymi przez Burmistrza Miasta Lubawa. Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez Sponsorów imprezy.

2 KJS O PUCHAR BURMISTRZA LUBAWY uważamy za udany: setki zadowolonych Kibiców, osoby bawiące się przy scenie, dzieciaki korzystające ze "strefy dla dzieci" – dla nich były to niezapomniane emocje, mnóstwo adrenaliny i świetna rozrywka. Jak pokazał ubiegły weekend, w Lubawie zdecydowanie nie brakuje fanów czterech kółek, a pozytywne komentarze uczestników i mieszkańców miasta motywują nas do podjęcia działań zmierzających do kontynuowania tradycji KJS w następnych latach.

Edyta Jędrychowska - Lubawski Klub Rajdowy

foto dla e-lubawa: Szymon Kopański, Dustin Bents i Rafał Makszyński