Półkolonie w Grabowie-Wałdykach

Opublikowano:

Zakończyły się dwutygodniowe półkolonie letnie w Zespole Szkół w Grabowie–Wałdykach. Program półkolonii opracowany został tak, aby zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój w sferze emocjonalno – ruchowej. Miał służyć kształtowaniu nawyków zdrowego, aktywnego i przyjemnego spędzania czasu wolnego. I tak też było. Pogoda dopisywała i dzieci spędzały aktywnie kilka godzin dziennie na świeżym powietrzu. 

Głównym punktem programu były wycieczki rowerowe. Uczestnicy półkolonii codziennie pokonywali rowerami od kilkunastu do ponad dwudziestu kilometrów. Trasy wycieczek prowadziły do najciekawszych miejsc  w okolicy. Aby urozmaicić zajęcia w pierwszym tygodniu dzieci pojechały do Aquaparku w Pluskach. W drugim tygodniu uczestnicy półkolonii skorzystali z Parku Linowego w Lubawie  i odbył się spływ kajakowy rzeką Drwęcą. 

Półkolonie zakończyły się ogniskiem  zorganizowanym w „Zielonym Zakątku” w Lubstynku.  Zajęcia przygotowali i przeprowadzili: Sławomir Szczawiński – kierownik półkolonii, oraz opiekunowie: Mirosław Śliwiński, Beata Groszkowska, Barbara Guzowska, Robert  Dmochewicz, Kinga Okuniewska i Ewa Renkel–Bucha.  

Materiał: ZS Grabowo-Wałdyki