Motor Lubawa - Tęcza Biskupiec (0:0) 3:2

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie zakończyło się spotkanie pierwszej kolejki IV ligi. Rywalem Motoru Lubawa była szósta drużyna ubiegłego sezonu IV ligi Tęcza Biskupiec.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość podczas której juniorzy Motoru za zdobycie I miejsca w lidze wojewódzkiej otrzymali piękny puchar i medale z rąk przedstawicieli Zarządu Klubu, przedstawiciela miasta Sławomira Jamrożego, przedstawiciela WMPZPN - obserwatora meczu Andrzeja Kujawy. Trenerem juniorów jest Marek Śnieżawski.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo słaba. Piłkarze obu drużyn nie stworzyli dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Lepiej prezentowali się goście i dominowali głównie w środku pola.

W drugiej połowie w 51 minucie padła bramka dla gości po strzale Jakuba Ciuńczyka. Po stracie bramki i zmianach dokonanych przez trenera Krzysztofa Malinowskiego, piłkarze Motoru znacznie korzystniej zaczęli się prezentować na boisku. Bramka wyrównująca padła kilka minut później po błędzie obrony i bramkarza ze stałego fragmentu gry. Bramkę zdobył Paweł Tomkiewicz w 59 minucie

Piłkarze Motoru po zdobyciu bramki zaczęli stwarzać ciekawe akcje i po jednej z nich i dośrodkowaniu Bartosza Sobótki, Tomek Śnieżawski zdobywa głową piękną bramkę w 77 minucie. Motor obejmuje prowadzenie 2:1. Kilka minut później trzecią bramkę na 3:1 zdobył Miłosz Olejniczak w 80 minucie.

W końcówce spotkania gospodarze mogli zdobyć jeszcze przynajmniej dwie bramki, ale bramkarz gości Maciej Kowalski bronił dostępu do swojej bramki. W 89 minucie goście zdobywają drugą bramkę, po błędzie obrony, strzelcem jest Bartłomiej Bogdaniuk. Całe spotkanie kończy się wynikiem 3:2 dla piłkarzy Motoru.

Jest to pierwsze wygrane spotkanie od 18 czerwca 2016 roku, w której mistrz IV ligi drużyna Motoru Lubawa rozegrała ostatnią kolejkę IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej sezonu 2015/2016. Rywalem Motoru była wówczas drużyna Tęczy Biskupiec - trzecia drużyna IV ligi z dorobkiem 57 pkt. Bramkę w tym spotkaniu zdobył dla Motoru Adrian Zasuwa. Po ciekawym pojedynku Motor pokonał gospodarzy 0:1.

Spotkanie sędziowała trójka arbitrów: sędzia główny - Piotr Szczypiński oraz asystenci Aleksandra Dutkiewicz i Wojciech Gryczka.

Skład naszej drużyny: Suszczewicz - Burchart, Wodzicki,Malinowski,Gerka (51'Sobótka) - Ewertowski (61'Margalski),Olejniczak, Śnieżawski R.,Tomkiewicz- , Śnieżawski T.(81'Śnieżawski M.), Modrzewski(51'Lewicki).