Motor Lubawa - MKS Korsze (0:2) 2:4

Dzisiejszym rywalem IV ligowego Motoru Lubawa była ostatnia drużyna tabeli MKS Korsze, która zdobyła zaledwie jeden punkt na inaugurację sezonu IV ligi remisując na wyjeździe z Mrągowią Mrągowo. Motor jak dotychczas był drużyną niepokonaną w rozgrywkach IV ligi. Po bardzo słabej grze Motor Lubawa uległ na Stadionie Łazienkowskim MKS Korsze 2:4.

Od początku spotkania ton grze nadawali goście. Tworzyli groźnie akcje, rozgrywali piłkę dokładnie i prezentowali się znacznie korzystniej od gospodarzy. Pierwsza bramka dla gości padła w 36 minucie po strzale Krzysztofa Piwiszkisa. Uskrzydleni zdobyta bramką w 44 minucie po błędzie gospodarzy, goście zdobywają drugą bramkę po strzale Pawła Sawickiego. Ku zdziwieniu wszystkich kibiców do przerwy goście prowadzili 0:2 z drużyną gospodarzy.

W drugiej połowie wszyscy liczyli na zmianę niekorzystnego wyniku, ale też na lepszą grę swoich piłkarzy. Niestety w 54 minucie Paweł Sawicki zdobywa swoją druga bramkę na 0:3. Kilka minut później za faul bramkarza Kasprzyckiego na napastniku gości, sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Krzysztof Łokietek, goście prowadzą 0:4.

Po dokonaniu kilku zmian z połowy boiska na śliskiej murawie i po błędzie bramkarza gości bramkę zdobywa Paweł Ewertowski w 61 minucie. Goście po zdobyciu czterech bramek zadowoleni z wyniku w końcowych minutach dobrze się bronili. W 74 minucie Arkadiusz Konicz zdobywa drugą bramkę dla Motoru Lubawa.

Mimo, że w końcowych minutach gospodarze mieli przewagę, niestety więcej bramek nie padło i mecz zakończył się pierwszą porażką w tym sezonie 2:4 z ostatnią drużyną IV ligi MKS Korsze.

Gościom należą się słowa uznania za walkę, ambicję i piękne bramki. Niestety piłkarze z Lubawy w mojej oceni zagrali najgorszy mecz w tej edycji na własnym boisku. W drużynie Motoru zadebiutował w drugiej połowie Denis Demishev, były piłkarz Constractu Lubawa. Mam nadzieję, że to tylko jeden mały "wypadek przy pracy" piłkarzy Motoru spowodowany absencją kilku zawodników.

Korsze: Jaworski, Trafarski, Branicki, Jędrzejewski, Silecki, Bociej, Piwiszkis, Łokietek, Filipowicz, Gąsiorowski, Sawicki.

Motor: Kasprzycki, Lewalski, Burchart, Gierka, Lewicki, Roman Śnieżawski, Łukasz Margalski, Ewertowski, Paweł Tomkiewicz, Konicz, Olejniczak.

Grali w drugiej połowie także: T.Śnieżawski, Szymon Modrzewski, Denis Demishev. (mz)