Lubawski akcent w meczu Polska - Portugalia w Futsalu. Zdjęcia Paweł Jakubowski

Reprezentacja Polski niestety przegrała w dniu dzisiejszym w Łodzi z Portugalią 0:3 w  drugim meczu w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w futsalu.
Rewanżowy mecz wyglądał podobnie do pierwszego między tymi zespołami, rozegranego w piątek. Portugalczycy prowadzili grę, długo utrzymywali się przy piłce, a Polacy skupiali się na defensywie, w ataku bazowali na próbach kontr.

Do 15 minuty taka taktyka się sprawdziła, kiedy to Cardinal pokonał Michała Kałużę. Druga bramka padła na 30 sekund przed końcem I połowy po rykoszecie Tomka  Kriezela piłka wpadła do bramki. Od 10 minuty reprezentacja Polski grała z dorobkiem  5 fauli.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Po powrocie z szatni Polacy o mało nie stracili na samym początku trzeciego gola, gdy piłka zatrzymała się na słupku po strzale Cardinala. Po przerwie Michała Kałużę zmienił Łukasz  Błaszczyk, miał pełne ręce roboty, a Polacy nie potrafili zagrozić skutecznie bramce Edu.
W 36. minucie, po wycofaniu  bramkarza kapitalnie strzelił Leszczak, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Podobnie po jednym ze strzałów z prawej strony boiska Sebastian  Grubalski trafił w słupek. W końcówce goście po 6 faulu zdobyli z przedłużonego rzutu karnego trzecią bramkę.

Kapitanem reprezentacji Polski był Tomasz Kriezel reprezentujący Constract Lubawa. W kadrze w dniu dzisiejszym byli także: Bartek Piórkowski i Sebastian Grubalski. Zabrakło Pawła Kaniewskiego i Luteckiego.

Prezentujemy Państwu na żywo fotorelację z tego spotkania dzięki uprzejmości Pawła Jakubowskiego. (mz)