Constract Lubawa - FC RToruń (6:0) 11:0

Dziś 21 kolejka Futsal Ekstraklasy. Constract Lubawa podejmował siódmą drużynę tabeli FC Reiter Toruń. Niestety w drużynie gości nie zagrał jej najlepszy strzelec Mikołaj Mikołajewicz choć do Lubawy przyjechał.

Od początku spotkania gospodarze przejęli inicjatywę i już w 1 minucie ładnie otworzył spotkanie Jakub Raszkowski zdobywając pierwszą bramkę. Chwilę później po podaniu Kriezela bomba Piórkowskiego i jest 2:0. Goście nie potrafią zorganizować żadnej groźnej akcji, dopiero w 9 minucie dwie akcje i dwa strzały Szczepaniaka broni Imanol Chavez Darias. 11 minuta akcja Pedrinho wyłożył do Ique i 3:0 dla gospodarzy -  pierwsza bramka Iqe w barwach Constractu Lubawa.

12 minuta Ique z rzutu wolnego strzela kapitalną bramkę i bramkarz gości Iwanek wyciągnął piłkę z bramki. Pięć do zera bramka Pedrinho w tej samej minucie. 17  minuta Szczepaniak fauluje Vitinho i sędziowie dyktują rzut karny.

Pedrinho strzela prosto w okienko bramkę i jest 6:0. W końcówce Bartek Piórkowski otrzymał żółtą kartkę  za brzydki faul na zawodniku gości. W pierwszej połowie zabrakło Pawła Kaniewskiego Pereiry.

Pierwsza akcja w 30 sekundzie drugiej połowy Pedinho i kolejna bramka jest 7:0. Mamy powtórkę z pierwszej połowy podanie Ique do Vitinho 8:0. Kolejna kapitana bramka Pedrinho 9:0.

Na boisku zmiana bramkarza w drużynie gości i na parkiecie gospodarzy pojawiają się Janusz Okuniewski Paweł Ossowski.
4 minuta drugiej połowy Raszkowski ponownie zdobywa bramkę jest 10:0.

Do gry trener Grubalski wprowadza Pereirę oraz Mateusza Łożyńskiego. Przy stanie 10:0 w bramce pokazał się Grzegorz Okuniewski. W 27 minucie Mrówczyński po błędzie młodych zawodników Constractu przechwycił piłkę i minimalnie po strzale przeleciała koło słupka. To była najlepsza okazja do zdobycia  honorowej bramki w tym okresie. 33 minuta i piąta bramka Pedrinho w dniu dzisiejszym jest 11:0.

W 35 minucie Spychalski oddał dwa kapitalne strzały na bramkę gospodarzy, ale bramkarz broni. W końcówce trzy kolejne strzały zawodników gości chcących zdobyć bramkę, ale równie doskonała kolejna obrona  Grzesia Okuniewskiego.

Piękny mecz i dużo bramek w dniu dzisiejszym. Pięć bramek Pedrinho. Widać duży potencjał drużyny  gospodarzy w dniu dzisiejszym. Spotkanie kończy się wynikiem 11:0 i było to najwyższe zwycięstwo drużyny Constractu Lubawa w Futsal Ekstraklasie. Czekamy na następne spotkania. (mz)

fotorelacja: Odlot Paweł Jakubowski