Wicemistrzostwo Polski w Futsalu dla Constractu Lubawa, który pokonuje AZS UŚ Katowice 6:0

Dziś ostatnia kolejka Futsal Ekstraklasy. KS Constract Lubawa zmierzył się z AZS UŚ Katowice. Wynik tego meczu decydował o tym, jaki medal w tym sezonie wywalczą zawodnicy KS Constract Lubawa. Czy srebro czy brąz? W dniu dzisiejszym po raz pierwszy w tym roku zasiedli na trybunach kibice, oczywiście w ograniczonej liczbie. Drużyna z Katowic rozegra ostatni mecz i spadli z ekstraklasy.

Początek spotkania i pierwsza "czwórka międzynarodowa" w drużynie gospodarzy rozpoczyna grę. Pereira rozpoczął w 2 minucie bramką na 1:0.
3 minuta 2:0 po kolejnym golu Pereiry. Od 4 minucie druga czwórka weszła na parkiet: Kaniewski, Raszkowski Kriezel, Grubalski, ale przez kilka minut nie potrafiła zagrozić bramce gości.
9 minuta groźny strzał Pedrinho, ale Kamil Lasik kapitalnie broni. 10 minuta Vithinho zdobywa 3 bramkę po rzucie rożnym wykonanym przez Pedrinho.

14 minuta kontratak trzech zawodników gospodarzy, zabrakło szczęścia i Kamil Lasik przytomnie obronił. Zmęczona pierwsza czwórka gospodarzy schodzi i wchodzi na parkiet druga czwórka - gra niecelnie, brak zgrania, dużo niedokładności. Goście w tym okresie mogli zdobyć bramkę, ale  Okuniewski doskonale obronił strzał napastnika gości. Na boisku pojawia się Piórkowski w miejsce Kriezela. 18 minuta wchodzi ponownie czwórka międzynarodowa i Ique zdobywa czwartą bramkę 4:0. 19 minuta po rzucie wolnym i strzale Daniela Wojtyny kapitalna obrona Okuniewskiego. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa, wchodzi druga czwórka gospodarzy z Luteckim. W drużynie gości zmiana bramkarza. 23 minuta Wachula bliski zdobycia pierwszej bramki, ale Okuniewski obronił. W  drugiej połowie goście stosują krótki presing i stwarzają zagrożenie pod bramką gospodarzy. 33 minuta kapitalna akcja i Pedrinho zdobywa bramkę na 5:0.
34 minuta pojawia się Lożyński i w tej samej minucie w sytuacji kiedy kapitan Kaniewski wyciąga z bramki bramkarza gości, Piórkowski z 4 metrów nie trafia do pustej bramki, trafia w słupek. Do trzech razy sztuka. Po kolejnym podaniu Kaniewskiego, Bartek Piórkowski zdobywa 6 gola w 35 minucie.

W końcówce przed szansą zdobycia bramki był Paweł Ossowski. Wynikiem 6:0 kończy się  spotkanie w Lubawie. Słabiej w dniu dzisiejszym zaprezentowała się trójka kadrowiczów  Constractu Lubawa. Najlepszym zawodnikiem w mojej ocenie był Pedro Pereira, który prawdopodobnie zmieni barwy klubowe (być może i inni, ale o tym później). Cieszmy się z tego, że w dniu dzisiejszym, drużyna osiągnęła kolejny tytuł i srebrny medal w całym sezonie.

Po meczu odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali i pucharu za tytuł Wicemistrza Polski Futsal Ekstraklasy.

Po meczu snuje się dużo znaków zapytania. Jak to w drużynach po zakończeniu sezonu bywa, trwają roszady w poszczególnych klubach. Zapewne i w Constracie niektórzy odejdą, a na ich miejsce przyjdą inni zawodnicy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom lubawskiej drużyny za walkę, godne reprezentowanie naszego regionu na parkietach całego kraju. Myślę, że tytuł Wicemistrza Polski Futsal Ekstraklasy wszystkich satysfakcjonuje. Po chwilowej słabszej grze, końcówka była bardzo dobra.

Na koniec chciałbym podziękować Dominikowi Radzimińskiemu i Pawłowi Jakubowskiemu za  zdjęcia, z których mogłem korzystać i pokazywać czytelnikom portalu. I o ile sytuacja  związana z pandemią się zakończy chciałbym wrócić i nadal robić zdjęcia zawodnikom  Constractu. (mz)