43-latek aresztowany za groźby, podpalenie i usiłowanie zabójstwa w sąsiednim powiecie

Opublikowano:

Dzięki wręcz błyskawicznej reakcji mieszkańców płonącego domu oraz zaangażowaniu służb ratunkowych nie doszło do tragedii. Mężczyzna odpowiedzialny za podpalenie domu wielorodzinnego został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany.

W nocy z piątku na sobotę (26/27.11.2021r.) nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego w Nowym Mieście Lubawskim. Gdy na miejsce przybyli funkcjonariusze zastali przed budynkiem jego mieszkańców oraz strażaków przeprowadzających akcję gaśniczą. Straty powstałe w wyniku tego pożaru sięgnęły 100 tys zł.
 
W toku podjętych na miejscu czynności policjanci ustalili, że przyczyną tego pożaru było podpalenie. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

Na rękach 43-latka zatrzasnęły się kajdanki. Mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu łącznie 4 zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru oraz gróźb karalnych kierowanych wobec mieszkańców tego domu.
 
Dziś rano, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu brodnickiego tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.

źródło KPP  Nowe Miasto Lub.

<